Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak připravit jemný cuketový moučník. Zdravá a chutná variace na letní buchty a koláče nás potěší
Top recepty

Cuketa je kultivar tykve obecné, který vznikl šlechtěním v Itálii. I nezkušení zahradníci mají obvykle velkou úrodu. A protože má všestranné využití, můžeme si ji dopřávat v různé podobě a ve větším množství - klidně i nasladko. 

Většinou cukety připravujeme naslano - vaříme je, dusíme, smažíme či grilujeme. Avšak můžeme z nich upéct i jemnou buchtu či koláč. Použitím cukety do moučníku získáme zákusek, ve kterém je schována i velká porce zeleniny - díky tomu upečená dobrota obsahuje vitamíny, vlákninu a řadu minerálních látek

Moučníky z cukety

K přípravě moučníků využijeme i přerostlé plody cukety, které pečlivě očistíme (případně jim odstraníme slupky), zbavíme je semen a nastrouháme. Použitím cukety dosáhneme jemné a nadýchané podoby těsta. 

Cuketové koláče

Do cuketových koláčů se budou hodit různé druhy sezónního ovoce. K chuťově neutrální cuketě je lze lehce kombinovat - ať už se jedná o jahody, třešně, rybíz či meruňky, výsledek bude pokaždé luxusní. Koláč dochutíme drobenkou a výborný zákusek máme za chvilku hotový.

Cuketové moučníky jsou obvykle jednoduché a zároveň zdravé. Pokuď máme opravdu velkou úrodu, nachystáme si z cukety i další chody našeho letního hodování - můžeme je připravit třeba na grilu
 

 

Tento tip je užitečný  (29x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Nové tituly!

v našem eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům