Cuketové koláčky s povidly

Suroviny 20 ks

300 g hladké mouky
150 g cukety
2 žloutky
100 ml mléka
1/2 kostky droždí
2 lžíce majonézy
2 lžíce cukru
50 ml oleje
1 lžička rumu
sůl
citronová kůra
Dále:
povidla
vanilkový cukr
skořice
mandle na ozdobu
vejce na potření

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve oloupanou a nastrouhanou cuketu trochu osolíme a dáme do cedníku vypotit. Pak ji pořádně vyždímáme, nejlépe v utěrce.

  2. Do vlahého mléka dáme trochu cukru, droždí a necháme vzejít kvásek. Do prosáté mouky přidáme cuketu, olej, kvásek a všechny zbývající suroviny.

  3. Zaděláme hladké těsto a hned začneme lžíci odebírat kousky na pomoučený vál. Uděláme bochánky tak, jako bychom dávali náplň do koláčů a dáme spojem na plech.

  4. Menší, vhodnou skleničkou. uděláme důlek a potřeme rozšlehaným vejcem. Naplníme ochucenými povidly a nahoru dáme mandle.

  5. Pečeme ve vyhřáté troubě na 190-200 st. asi 15 minut do zrůžovění.

Poznámka od kuchařky

Jsou to takové obyčejné koláčky ke kávě. Ani nevím, jak dlouho vydrží, protože se ještě ten den snědly. Je jich kolem 20 ks asi na jeden plech.

Komentáře k receptu Cuketové koláčky s povidly

Tématické fráze: cuketové koláčky cuketové koláče povidlové koláčky cuketova povidla co upéct z cukety cuketové kostky cuketove povidla povidlové koláče povidla z cukety cuketovy povidla koláčky z cukety povidlové koláčky z majonézy kam cuketová povidla cujetove kolačky co upéct s povidly kolace s povidly cuketovi koláčky cuketove kolačky s povidlim co upéct z z cukety cuketová koláčky