Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čím naplnit piknikový koš. Vše lze připravit předem a na místě jen naservírovat, abychom si pobyt venku co nejlépe užili
Zdroj: Free Photo

Piknik mají v oblibě lidé, kteří nemají možnost pravidelných výjezdů na chatu nebo chalupu a chtějí v přírodě strávit celý den, aniž by využili některého stravovacího zařízení. Nabízíme několik tipů, co složit do tašky nebo koše s sebou.

Pokud počítáme, že venku strávíme celý den, měli bychom si vzít jídlo i pití pro všechny zúčastněné. Připravujeme jídla a nápoje jednoduché, které snadno přepravíme, účastníci je mají rádi a budou se na ně při pobytu venku těšit.

Jak jídlo zabalit

Využijeme výběr praktického papírového a plastového nádobí, kelímků a vlhčených i klasických ubrousků. Připravíme pokrmy a nápoje do svačinových boxů, krabiček s víčkem a šroubovacích lahví. Existují i chladící boxy a přenosné polystyrenové chladničky, jejichž výhod rádi využijeme.

K jídlu je skvělé a praktické plněné pečivo, sendviče a tousty, různé pomazánky, vhod přijde těstovinový nebo luštěninový salát bez majonézy v plastové krabičce s vidličkou, vařená vejce, sýry apod. Vyhýbáme se potravinám podléhajícím rychlé zkáze (např. měkké salámy, majonéza, šlehačka). Můžeme s sebou vzít upečené kuře nebo jiné maso dobře tepelně zpracované. Z uzenin dáváme přednost fermentovaným nebo sušeným. Nejlepším příborem jsou prsty, proto přibalíme vlhčené ubrousky

Ovoce a zelenina

Také omyté ovoce nebo nakrájená zelenina osvěží i zasytí. Zeleninový salát připravíme do krabičky bez zálivky, tu vezmeme do skleničky (třeba od přesnídávky) a přidáme až před konzumací. Jablka nebo jiné ovocné druhy nakrájíme na menší kousky. Jednoduché to je s banány, které si oloupeme až v přírodě.

Něco sladkého a vhodné nápoje

Chuť na sladké ukonejší a energii rychle doplní müsli tyčinky, sušenky nebo nějaký „suchý“ moučník (např. perník, muffin nebo bábovka) bez krému a polevy. Ideálním nápojem na cesty do přírody může být termoska s čajem nebo kávou, sirupy ředěné vodou apod.

 

Samozřejmostí pro kulturního člověka je pak dát místo pobytu v přírodě do naprostého pořádku, aby se tam mohli těšit i další návštěvníci. Jaké jsou oblíbené svačiny na výlety autem nebo na záda do batůžku poradí náš další článek.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky