Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čím naplnit piknikový koš. Vše lze připravit předem a na místě jen naservírovat, abychom si pobyt venku co nejlépe užili
Free Photo

Piknik mají v oblibě lidé, kteří nemají možnost pravidelných výjezdů na chatu nebo chalupu a chtějí v přírodě strávit celý den, aniž by využili některého stravovacího zařízení. Nabízíme několik tipů, co složit do tašky nebo koše s sebou.

Pokud počítáme, že venku strávíme celý den, měli bychom si vzít jídlo i pití pro všechny zúčastněné. Připravujeme jídla a nápoje jednoduché, které snadno přepravíme, účastníci je mají rádi a budou se na ně při pobytu venku těšit.

Jak jídlo zabalit

Využijeme výběr praktického papírového a plastového nádobí, kelímků a vlhčených i klasických ubrousků. Připravíme pokrmy a nápoje do svačinových boxů, krabiček s víčkem a šroubovacích lahví. Existují i chladící boxy a přenosné polystyrenové chladničky, jejichž výhod rádi využijeme.

K jídlu je skvělé a praktické plněné pečivo, sendviče a tousty, různé pomazánky, vhod přijde těstovinový nebo luštěninový salát bez majonézy v plastové krabičce s vidličkou, vařená vejce, sýry apod. Vyhýbáme se potravinám podléhajícím rychlé zkáze (např. měkké salámy, majonéza, šlehačka). Můžeme s sebou vzít upečené kuře nebo jiné maso dobře tepelně zpracované. Z uzenin dáváme přednost fermentovaným nebo sušeným.

Ovoce a zelenina

Také omyté ovoce nebo nakrájená zelenina osvěží i zasytí. Zeleninový salát připravíme do krabičky bez zálivky, tu vezmeme do skleničky (třeba od přesnídávky) a přidáme až před konzumací. Jablka nebo jiné ovocné druhy nakrájíme na menší kousky. Jednoduché to je s banány, které si můžeme oloupat až v přírodě.

Něco sladkého a vhodné nápoje

Chuť na sladké ukonejší müsli tyčinky, sušenky nebo nějaký „suchý“ moučník (např. perník nebo bábovka) bez krému a polevy. Ideálním nápojem na cesty do přírody může být termoska s čajem nebo kávou, sirupy ředěné vodou apod.

Samozřejmostí pro kulturního člověka je pak dát místo pobytu v přírodě do naprostého pořádku, aby se tam mohli těšit i další návštěvníci. Jaké jsou oblíbené svačiny na výlety autem nebo na záda do batůžku poradí náš další článek.

Tento tip je užitečný  (1x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Iva Trhoňová

nově v eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům