Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co připravit dětem do školy, aby si na svačině pochutnaly, nevyhodily ji a nebyly to jen prázdné kalorie
Toprecepty.cz

Se začátkem září nastává pro rodiče období chystání školních svačin. Někteří rodiče tuto záležitost řeší penězi, aby si děti koupily, co chtějí. Upozorňuji ale, že děti ve valné většině, když nad sebou nemají v tomto kontrolu, utratí peníze za chipsy a sladkosti místo pořádného jídla. Pracovala jsem ve školství mnoho let a byla denním svědkem podobných dětských úletů.

Co do svačinového boxu?

Mnohem lepší je obětovat trochu času a připravit potomkům svačinu natolik atraktivní, aby je nelákalo koupit si místo nich něco jiného. Někdy můžeme částečně využít večeře a rovnou při nákupu počítat, že část surovin padne na zítřejší svačinu. Na našem webu je těch možností dost, od nejrůznějších pomazánek přes tousty, plněné tortilly, saláty, kaše, jednoduché moučníky apod. Stačí jen doplnit čerstvou zeleninu nebo ovoce, nápoj a je to při jedné práci.

Zeleninu a ovoce vybíráme dobře zralé, ale pevné, aby se v krabičce nerozmačkalo, vždy omyté a nakrájené na menší kusy nebo plátky. Skvělé a oblíbené jsou salátové okurky, paprika, ředkvičky, několik listů salátu, pevné rajče, mrkev atd. Z ovoce to bývá banán ve slupce, jablko na dílky, hroznové víno, hruška, mandarinka, několik švestek, hrstka mandlí nebo oříšků, ale i sušené ovoce, které zažene chuť na sladké.

Pojďte si projít naši nabídku. Nějaké nápady můžete najít i v sekci Svačina.

Tousty

Tousty jsou jednoduché a rychlé. Stačí toustové chleby naplnit šunkou nebo jinou náplní, sýrem, zapéct v toustovači a máme večeři i svačinu na druhý den. Náplň může být i sladká, třeba plátky jablka se skořicovým cukrem chutí připomenou oblíbený závin.

Tortilly a pita chleby

Tortilly a pita chleby stačí nahřát, naplnit zeleninou, třeba kuřecím nugetkem nebo šunkou, sýrem a dobře zabalit. Můžete je i přeložit na kapsu a zapéct v kontaktním grilu, čímž zvýšíte atraktivitu takové svačiny. 

Saláty

Saláty je nejlepší vložit do krabičky s malou vidličkou, lžičkou nebo bodcem na hranolky. Saláty jsou vhodnější bez majonézy a dresinků, protože podléhají rychleji zkáze. Lepší je jen olivový olej. Skvělé jsou různé těstovinové saláty.

Pomazánky

Pomazánek existuje nepřeberné množství, ale ne všechny jsou vhodné pro děti školního věku. Mažeme je na bílé pečivo, chléb, oblíbené jsou slunečnicové kostky nebo malé bagety. Na pomazánky skvěle využijete i domácí Lučinu.

Kaše

Kaše jsou výborné jako dopolední vydatný zdroj energie, protože zasytí a zaženou chuť na bonbony. Kaše je rychle uvařená, zvládneme ji večer předem, doplněná ovocem případně nahradí i chybějící snídani. Sem můžeme zařadit i různé domácí pribináčky a jiné tvarohové krémy. 

Jednoduché moučníky

Jednoduché moučníky udělají radost celé rodině. Doplněné čerstvým ovocem nebo zeleninou jsou dobrou svačinou. Vyhýbáme se ale čokoládovým polevám, různým krémům i příliš šťavnatému ovoci, aby se děti neušpinily.

 
S našimi recepty budete mít pod kontrolou i takové jídlo, kdy děti budou mimo váš dohled.
Tento tip je užitečný  (2x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Máma v kuchyni

v našem eshopu

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům