Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 česnekových pomazánek: Připravte si neodolatelné jednohubky a chlebíčky
Zdroj: Toprecepty

Domácí česnekové pomazánky jsou zřejmě nejpopulárnější ze všech pomazánek. V různých obměnách se připravují s taveným nebo strouhaným sýrem. Připravili jsme pro vás výběr sedmi česnekovo-sýrových pomazánek, se kterými budete mít zaručeně úspěch.

Pomazánky budou skvěle chutnat na chlebíčcích, jednohubkách, dokonce i na krajících chleba. Dozdobíme je různou nadrobno nakrájenou zeleninou, vlašskými ořechy či ovocem, jako je ananas, mandarinka či půlky hroznů. Počítejte s tím, že navzdory jednoduché přípravě tyto pomazánky budou mizet ze stolu jako první.

  1. Nejjednodušší česneková
  2. Nejlepší česneková pomazánka s brusinkami na jednohubky
  3. Česneková pomazánka babičky Alenky
  4. Česnekovo-nivová pomazánka
  5. Česneková pomazánka s tvarůžky
  6. Čtyřdruhová sýrová pomazánka
  7. Balkánská pomazánka

1. místo

 

Oblíbenou česnekovou klasikou je pomazánka z nastrouhaného eidamu s tatarskou omáčkou či majonézou a prolisovaným česnekem. Její příprava je jednoduchá a nikdy vás nezklame. Hodí se na chlebíčky, jednohubky či jen tak na chleba k večeři.

 

Kdo se nebojí méně obvyklých kombinací, ten může vyzkoušet tuto česnekovou pomazánku s brusinkovým kompotem. Na její dozdobení na jednohubkách či chlebíčcích, nejlépe z tmavého pečiva, se skvěle hodí plátky Hermelínu.

3. místo

 

Rychle a jednoduše můžete připravit další obměnu sýrovo-česnekové klasiky, tentokrát je v ní jako pojidlo tavený sýr a tučný měkký tvaroh. Z této pomazánky během chvilky vytvoříte jednohubky, které budou mizet ze stolu jako první. Nezapomeňte je dozdobit půlkami vlašských ořechů, olivami či další oblíbenou zeleninou.

4. místo

Osvědčenou kombinaci sýru a česneku ozvláštníme dalším sýrem. Výrazná chuť Nivy se spolu s česnekem stane hitem na vaší oslavě a návštěva po ní nadšeně sáhne. Výborně se hodí k vínu a kombinovat ji můžeme se zdobením mandarinkami či půlkami hroznů.

5. místo

 

Pikantní chuť česnekové pomazánky z olomouckých tvarůžků některé pobouří, ale rozhodně si najde spoustu potěšených příznivců, které nadchne. Pokud mezi ně patříte, neváhejte a připravte si tuto originální pomazánku.

6. místo

 

Tentokrát propojíme chuť česneku dokonce se čtyřmi druhy sýrů. Použijeme totiž eidam, nivu, olomoucké tvarůžky a tavený sýr, které spolu s vajíčkem natvrdo a nadrobno nakrájenou anglickou slaninou vytvoří dobrotu, na které si skvěle pochutnáte.

7. místo

 

Další chutnou kombinaci česneku a sýru najdete v pomazánce z balkánského sýru, kde jako pojidlo použijeme pomazánkové máslo. K sýru se hodí sušená rajčata, která najemno nakrájíme a vmícháme do pomazánky, nebo také použijeme na dozdobení namazaného pečiva.

Hledáte názorný postup pro přípravu klasické česnekovo-sýrové pomazánky? Pak ji jednoduše připravte podle následujícího videoreceptu:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie