Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 nejoblíbenějších receptů na sladká jídla s ovesnými vločkami: Zdravé a chutné dobroty potěší dospělé i děti
Top recepty

Ovesné vločky jsou zdravou potravinou, kterou je dobré zařazovat do jídelníčku. Ale nebojme se, i tak si pochutnáme. Recepty, ve kterých mají ovesné vločky hlavní roli, jsou totiž velmi oblíbené, a my se podíváme na ty nejlépe hodnocené.

Ovesné vločky jsou populárním základem jednoduchých kaší, přidáváme je do koláčů a tyčinek, připravujeme z nich muffiny a nákypy. Malé množství vloček obohatí různá těsta nejen o novou chuť, ale také o živiny a vlákninu.

  1. Jablečný koláč s ovesnými vločkami
  2. Domácí musli tyčinky bez cukru a mouky
  3. Vločkové sušenky a la BeBe dobré ráno
  4. Light muffiny s ovesnými vločkami, jablkem, medem a bez tuku
  5. Zdravé lívance z ovesných vloček
  6. Vločkový nákyp s jablky neboli jablkový vločkovec
  7. Kaše z ovesných vloček

1. místo

Oblíbený koláč z drobenky s ovesnými vločkami a skořicí chutná výborně. Vrstvy drobenky se střídají s nastrouhanými jablíčky a křupavý koláč brzy provoní celou domácnost. 

2. místo

Ovesné tyčinky mohou být sladkou zdravou svačinkou do školy, práce či na výlet. Opražené ovesné vločky, smíchané s jablečným pyré, doplníme oříšky, semínky a sušeným ovocem podle vlastní chuti, a upečeme. 

3. místo

Těsto na sušenky připravíme z ovesných vloček a našich oblíbených dobrot, jako třeba rozinek, brusinek nebo čokolády. Na pečicí papír těsto tvarujeme do placiček a upečeme. Sušenky budou chutnat dětem i dospělým.

ovesnými muffinami s vůní skořice a medu, i s kousky jablka, určitě neuděláme chybu. Ozvláštnit chuť můžeme přidáním ořechů nebo ovoce. Jednoduše připravené těsto pečeme v silikonových formičkách a brzy máme hotovou chutnou a zdravou svačinku.

5. místo

Lívanečky z ovesných vloček a banánu, který je přirozeně osladí, jsou zdravou a chutnou snídaní. Dochutime je semínky, ovocem či lžící jogurtu.

Na zajímavé variantě nákypu z ovesných vloček, jablek a skořice si pochutnáme jako na hlavním jídle nebo jako dezertu. Dochutime kandovaným ovocem, nasekanými ořechy, perníkovým kořením či citronovou šťávou. 

7. místo

Jednoduchá a rychlá snídaně nám dodá mnoho energie a zdraví prospěšných látek. Je už na nás, jestli ovesnou kaši dochutíme kakaem, nebo přidáme spoustu sušeného či čerstvého ovoce, oříšků a semínek

Ovesné vločky mají široké využití i ve slaných receptech. Hodí se do polévek, karbanátků, pomazánek i pečiva. Jak na to, najdete v našem dalším článku.

 

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky