Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rady a recepty na muffiny. V čem a jak je péct
Zdroj: Pixabay

Muffiny neboli jednoporcové bábovičky či dortíky k nám přišly z Ameriky a jsou sympatické vesměs jednoduchou přípravou, kterou zvládne každý. Existuje i mnoho variací, které vznikají vždy u dobrých nápadů.

Muffiny a cupcakes jsou stále oblíbenější. Kvůli podobnému vzhledu bývají často zaměňovány, rozdíly jsou však patrné již na první pohled. Muffiny se vyznačují především typickou čepičkou, která… Podívejte se na všechny muffiny.

Jak se připravuje těsto

Těsto na muffiny je jednoduché a rychlé. Nic se neváží a nešlehá zvlášť a valná většina receptů je hrníčkových.

Většinou se zvlášť smíchají tekutiny a zvlášť sypké suroviny a pak se krátce obě směsi smíchají dohromady. Menší žmolky mouky nevadí. Těsto se může ochutit ovocem, ořechy, čokoládou, kořením apod.

V čem a jak pečeme

Těsto rozdělíme do papírových košíčků na muffiny, které ještě před tím pro větší stabilitu vkládáme do formy na muffiny. Formy bývají plechové nebo silikonové. I s formou pečeme v předehřáté troubě na 180 °C asi 30 minut. Podáváme v papírových košíčcích, ve kterých jsme muffiny pekli.

Přehled druhů muffinů

Muffiny s kořením a bylinkami

Skořice, citrusová kůra nebo bylinky dokážou těsto na muffiny krásně navonět a ochutit. 

Ořechové muffiny

Mleté nebo sekané suché plody ořechů nebo mandlí jsou vítaným zpestřením. Tip: chuť ořechů zvýrazníte, když je předem nasucho opražíte.

Čokoládové muffiny

Do těsta můžeme přidat práškové kakao, sekanou nebo strouhanou čokoládu anebo speciálně vyráběné čokoládové pecičky. Pecičky v pečivu hezky vypadají.

Ovocné muffiny

Ovoce používáme čerstvé, mražené i sušené. Kromě ochucení dokáže těsto zvláčnit.

Zdravé muffiny

Někdy stačí vyměnit bílou mouku za jinou, místo cukru použít med nebo jiné přírodní sladidlo a pak si oblíbený moučník nemusí odříct ani zastánce zdravé výživy.

Kynuté muffiny

I z kynutého těsta lze péct muffiny, jen musíme počítat s časem navíc na kynutí. Jemné kynuté pečivo je nejchutnější čerstvé.

Slané muffiny

Skvělé slané muffiny se mohou stát vítanou večeří nebo svačinou pro toho, kdo sladké nemá rád nebo nemůže.

Zdobené muffiny

Upečené muffiny můžete ozdobit polevami nebo krémem, modelovací jedlou hmotou apod. Říká se jim kapkejky (cupcakes) a zdobení je povýší na sváteční zákusek.

Ať už si vyberete kterékoliv z naší bohaté databáze, přejeme vám, aby se vám podařily a pochutnali jste si vy i vaši strávníci.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky