Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Recepty americké kuchyně - není to jen hamburger

Recepty americké kuchyně - není to jen hamburger

Americká kuchyně si získala pověst nezdravého způsobu stravování. Podíl viny na tom jistě mají řetězce fast foodů, protože většina těch nejslavnějších, například McDonald’s nebo KFC, pocházejí právě z USA. Ale typická jídla americké kuchyně lze připravit i zdravě a kvalitně.

Třeba takové hot dogy; my Češi přece milujeme párky v rohlíku! Američané je dovedli k dokonalosti tím, že k nim přidali kysané zelí, křupavou cibulku a nakládané okurky. Pokud použijete kvalitní párek od řezníka a dobrou bulku z pekárny, vykouzlíte perfektní jídlo jako z amerického filmu! Totéž platí o hamburgerech. Jejich základem je kvalitní hovězí maso, a pak už je jen na vás, jakými omáčkami a přísadami je v žemli doplníte a dochutíte.

Oblíbenou přílohou Američanů jsou fritované hranolky. Za velkou louží běžně jedí také sendviče vyrobené z toastového chleba a například českou Šumavu vlastně vůbec neznají. Typické pro americkou kuchyni jsou kotlety a steaky, svátečním druhem masa je pro ně krocan nebo krůta – tuto drůběž připravují na Den díkůvzdání i na Vánoce. Oblíbeným moučníkem Američanů jsou ovocné koláče, které pečou nejčastěji v kulatých formách s vlnitým okrajem.

Více

1 2 3 22

Marie

Náhodný recept Zobrazit více