Vaječný řízek od Babici

Suroviny

rohlik
4 uvarena vejce
1 syrove vejce
mala cibule
1 vetsi varena brambora
strouhanka
sul
pepr
olej

Postup přípravy receptu

 1. Ve vode nebo mlece namocime nakrajeny rohlik, scedime, pridame varena vejce, varenou bramboru, cibuli a 1 syrove cele vejce. Vse najemno nakrajene. Osolime, opeprime.

 2. Pro spravne zahusteni kdyz tak pridame strouhanku.

 3. Utvorime male placicky a obalime ve strouhance. Usmazime na oleji.

Poznámka od kuchařky

Do smesi muzeme pridat i strouhany syr anebo, ale uz by to nebylo bezmase, nakrajeny salam nebo klobasku:)

Priloha: varene brambory nebo zeleninovy salatek:)

Komentáře k receptu Vaječný řízek od Babici

 • Jitkas Jitkas(neregistrovaný)

  Ne Ruzo, TOTO je druhy komentar, ktery jsem vlozila. Druhy a posledni. No Rosa, questo e' secondo- spero anche l'ultimo.

  Odpovědět

 • Jitkas Jitkas(neregistrovaný)

  Spagetko vzdyt vis, ze te mam rada a ze si te vazim.

  Odpovědět

 • Jitkas Jitkas(neregistrovaný)

  Presne tak, je to hrozne co si dneska ti lide dovoluji, vydavat se za jine, to je vrchol, aby je hanba fackovala a ja si dam preventivne jednu facku taky. Toto je druhy prispevek, ktery jsem vlozila.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Jitkas: a ne podle překladače, co :-D:-D:-D, děkuju :-K:-K:-K:-K:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Jitkas Jitkas(neregistrovaný)

  Spagetka non ha bisogno di mio aiuto, sa difendersi tranquilamente da sola!! - Preklad pro Ruzu Motyckovou: Spagetka moji pomoc nepotrebuje, obhaji se klidne sama!!! Toto je jediny prispevek, ktery jsem vlozila.

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Babica mi ide na nervy, ale sme snáď rozumní ľudia a vieme si vybrať, čo by nám chutnalo a čo nie. Skúste sa vžiť do pozície toho, kto recept vloží. Ako by ste sa cítili pri takých komentároch vy ?!? Určite nie dobre.
  Nielen recepty so sviečkovicou sú receptami, aj jednoduché recepty môžu byť dobré. Som toho názoru, že najprv uvarím, až potom vyjadrujem rezolútny názor na recept. Kým neochutnám, pri mnohých receptoch to neide.
  Nito netvrdí, že reakcie a komentáre majú byť len pozitívne. Ale aj negatívny komentár môže byť slušný. Bez vulgarizmov a napádania ostatných.
  Akosi často zabúdame, že náš komentár vypovedá nielen o recepte a tých druhých, ale v prvom rade o tom človeku, ktorý ho píše. Skúsme byť k sebe ohľaduplnejší a tolerantnejší.;-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Růžena Motyčková: Vy jste se neptala, vy jste autorku obvinila, že tam má hrubku a to je sakra rozdíl.

  Odpovědět

 • Růžena Motyčková Růžena Motyčková(neregistrovaný)

  spagetka: Raději místo poučování na místech, kde nejste tázána doplňujte vy svoje nedostatečné informace o vaření a hlavně kombinaci surovin (viz ty vaše slavné batáty s ovocnou limonádou, to jsem se teda musela podívat a fakt jsem se pobavila) :-D:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Růžena Motyčková: to je doplnění vašich evidentně nedostatečných pravopisných informací.

  Odpovědět

 • Růžena Motyčková Růžena Motyčková(neregistrovaný)

  spagetka: Vás jsem se na nic neptala, jak se někde objeví nějaký negativní komentář, tak tam hned začnete házet rozumy, ač nejste tázána :-))

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Růžena Motyčková: nemáš pravdu, pravopisně to je správně, neb po souhlásce "c" se nepíše Y ale I. nAPŘ. NOHAVICA, NOHAVICI APOD.
  Cituji: "Pokud koncové hlásce -a předchází měkké souhláskové písmeno či i/y, je ve 2. p. koncovka -i (Váša, Váňa, Baťa, Nohavica, Goya [goja], Borgia [bordža], Mantegna [manteňa], Maria, García - 2. p. Váši, Váni, Bati, Nohavici, Goyi [goji], Borgii [bordži], Mantegni [manteni], Marii, Garcíi)." a dávám odkaz:
  http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/201...

  Odpovědět

 • Růžena Motyčková Růžena Motyčková(neregistrovaný)

  Tak tohle "jídlo" bych nepřipravila ani tomu největšímu nepříteli! :-O Ale od toho prodavače lyží Babicy bych ani nic lepšího nečekala :-)) Btw máte tam hrubku, má to být Babicy a ne Babici! :no:

  Odpovědět

 • Jarouš Jarouš(neregistrovaný)

  Je to jakási varianta selské omelety. Co taky čekat od proslulého rádobykuchaře.

  Odpovědět

 • drahulin drahulin

  Christynko20 dnes jsem tyto řízky udělala k večeři.Dovolila jsem si přidat foto.Řízky jsou moc dobré.:-p

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Viděla jsem, taky jsem se na něj chystala;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: vaječný řízek plněný řízek podle babici vaječný řízek recept vaječné řízky recepty od babici babica recepty recepty babica řízek z vařených vajec pizza od babici řízky podle babici videorecepty od babica řízky z vařených vajec pizza podle babici recept na vajecny rizek recept na vaječné řízky vaječné řízky podle babici babica vařená vejce babicovi recepty vaření s babicou vaječný řízek z vařených vajec