Křehkovice

Postup přípravy receptu

 1. Smícháme mouku se solí, přidáme rozpuštěné máslo a studené mléko, propracujeme, necháme chvilku odpočinout.

 2. Těsto rozdělíme na 12 dílů a upečeme v předehřáté troubě vždy 6 a podruhé 6 placek. Možno tedy i z poloviční dávky - jen 1 plech. To je tak pro 2 osoby nebo 1 hladovou. Tento recept není můj vlastní, slyšela jsem ho v rádiu a zkusila, moc mi chutnalo. Jen mě to připadalo poněkud fádní, tak jsem okořenila směsí gyros, jistě by šlo ochutit i jinak. Chutná dobře po másle, placičky krásně křupou.

Komentáře k receptu Křehkovice

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Kakynko jsem ráda,že jsi ten recept dala díky.;-):-K

  Odpovědět

 • kAKYNKA kAKYNKA(autor receptu)

  Kdepak Vendelíne, nejsem mstivá, dál budu chválit.

  Odpovědět

 • Vendelín Vendelín(neregistrovaný)

  Já jsem myslel, že sršni ještě spí. Autorka se bude určitě ráda vracet a přidávat další recepty.

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Janka, ja nie som autor, autor je tam napísaný : kAKYNKA (Kateřina Maxová).
  Ja som len autorom fotiek, tie sú tam už asi 2 týždne ?!? Nepamätám presne, robila som ich presne podľa receptu a celkom nám chutili. Jedli sme ich s polievkou a v tom prípade by som ozaj žiadne korenie nepridávala, pretože vyniknúť má chuť polievky, nie placiek, tie ju len dopĺňajú. Preto je aj fotka s polievkou.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Terezko, ty jsi autor?:-O Zdá se mi to, nebo tam fotka před chvílí nebyla?:-O Asi mi haraší už...:-O

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Kateřino, já většinou nebývám přísná, naopak, ale tohle není recept:-/. Dva odkazy, navíc nefunkční, tak to snad ne. Buď to uprav, nebo bude recept smazán. Podívej se na ostatní recepty, jak mají vypadat a v tom případě jsme ochotní přehlídnout, že je to recept někoho jiného, bez udání jména autora.;-) Pro tuto chvíli a jen projednou jsem recept od autora, kterého neumím nějak vypátrat upravila sama, ale bylo by fajn jej uvést;-) Příště se řiď podle toho, jak to vidíš nyní. Vítám tě na Topreceptech;-):-K

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka(moderátorka)

  Žížalka, veľmi pekne si to napísala. Určite s tebou súhlasím nielen ja.

  Odpovědět

 • zizala zizala(moderátorka)

  Kakynko, já když přijdu někam, kde to neznám, nejdřív se trochu rozkoukávám. Stačilo by, kdyby sis přečetla pár receptů, které tu už jsou, abys pochopila, jaká jsou pravidla a vyhnula se nepříjemnostem ;-)

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Kakynko,my jsme si asi neporozumněly, já jsem to tak nemyslela,že to smažeš a dáš jen odkaz,recept jsi mohla nechat a jen v POZNÁMCE napsat odkaz a nebo odkud recept je.:-(Dopiš ho prosím;-)

  Odpovědět

 • Hella Hella

  kAKYNKO, omlouvám se ti, že jsem minule zkomolila tvou přezdívku. Nicméně bys měla recept znovu opsat, jinak se obávám, že takhle napsaný recept admini smažou.

  Odpovědět

 • maris maris

  Teď vám ale nerozumím, kAKYNKO, měla jsi nechat suroviny i postup napsané a jen dole v poznámce uvést zdroj a ne místo receptu dát odkaz na jiné stránky. Tak to určitě Simoni nemyslela;-):-))

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Kakynko tak teď už to víš a to je dobře.:-KTo víš tady se to sleduje,chceme aby to vše bylo o.k.;-):-K

  Odpovědět

 • kAKYNKA kAKYNKA(autor receptu)

  Simono děkuji, nic z toho nebylo ve zlým úmyslu, již dole jsem psala, že toto je můj první příspěvek.

  Odpovědět

 • maiva maiva

  Kakynko, opravdu podivný odkaz:-O:-O:no::no:

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Kakynko ono by stačilo,kdyby jsi uvedla zdroj a nebo recept uvařila a popsala ho podle sebe.Tak se to tu na Topkách po většinu dělá.;-):-K

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: křechkovice placky křehkovice recept na placky křehkovice bezmasá jídla recepty křechkovice recept placka křehkovice křehkovice placky bezmasá jídla křehkovice placky recept recept na křechkovice krehkovice placka recept recepty-křechkovice -v troubě placky krechkovice křehkovicerecept recepty křechkovice křechkovice placky křechkovice placky recept přílohy k polévce jidlo krehkovice příloha ke škvarkovým plackám