Kávová zrna s marcipánovou hmotou

Suroviny

Mandlová hmota:
200 g loupaných mandlí
200 g moučkového cukru
150 g sušeného mléka
3-4 lžíce medu
Krém:
250 g másla
100 g ztuženého tuku
100 g medu
3 lžičky rozpustné kávy(prášek)
1 lžíce rumu
1 lžíce kakaa

Postup přípravy receptu

 1. Oloupané mandle na jemno umeleme, smícháme je s moučkovým cukrem a sušeným mlékem a podle potřeby přidáme med. Vypracujeme tužší tvárnou hmotu, kterou rozválíme na vále a vykrájíme z ní kolečka dvou velikostí.

 2. Na menší kolečko sáčkem nastříkáme připravený krém, přikryjeme větším kolečkem, přitiskneme okraje, upravíme tvar a pomocí špejle uděláme rýhu. Na konec zrno namočíme do čokoládové polevy a necháme ztuhnout.

 3. Krém si připravíme tak, že všechny suroviny vyšleháme šlehačem. Místo mandlové hmoty můžeme použít domácí marcipán, který si připravíme tak, že smícháme stejné množství sušeného mléka a moučkového cukru, přidáme mandlové aroma, lžíci medu a vodu podle potřeby.

Komentáře k receptu Kávová zrna s marcipánovou hmotou

 • Jana Jana(neregistrovaná)

  Dobrý den, kávová zrna se mi vůbec nepovedla, těsto jsem měla řídké (zkoušela jsem domácí marcipán), však taky zrovna nejsem kuchařka :)

  Odpovědět

 • danielle72 danielle72

  Tak pro ty mám slabost odmala :-*:-K:yes:

  Odpovědět

 • JitkaKytka JitkaKytka

  Výborné, sice mi to dalo trošku práce spojit spodní kolečko s vrchním, ale chuťově :yes:. Jen je to pořádná kalorická bomba ;-):-)). Děkuji za recept:-K.

  Odpovědět

 • Jitka B Jitka B

 • aanicka aanicka

  Mňam, ty miluju... :-p

  Odpovědět

 • LeninkaP LeninkaP

  :-p vypadají nádherně

  Odpovědět

 • zuzinecka zuzinecka

  Hned bych si dala :-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kávová zrna nepečená s marcipánem krém do kávových zrn kávová zrna ze sušeného mléka domaci kavova zrna kávová zrna se smetanou mandlové zrna krém na kávová zrna cukrářská kávová zrna kavova zrna susene mleko kávová zrna marcipánová marcipánová kávová zrna krem kavove zrna domácí marcipán na kavova zrna kávová zrna se sušeným mlékem mandlová zrna kávové zrna ze sušeného mléka mandlová hmota jak vyrobit kávová zrna kévová zrna v mandlovém marcipánu domácí marcipánová na kávová zrna