Pudingové řezy s citronovou polevou

Moučníky Řezy Doba přípravy: 45min 4 názory

Moučníky Řezy Doba přípravy: 45min 4 názory

Suroviny 20 porcí

Těsto:30dkg hladké mouky
20dkg Hery
3 PL octa
5 PL vody (vlažné)
Náplň: 1l mléka
2 vanilkové pudinky
cukr dle chuti
Poleva:20dkg cukru moučky
2 PL citronové šťávy
2PL teplé vody
dále potřebujem rybízový džem

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme suroviny na těsto. Ze vzniklého těsta rozválíme dvě placky, které přendáme na plech vyložené pečícím papírem. Pokud nepoužíváme pečící papír musí se plech vymazat tukem a vysypat moukou.

  2. Obě placky upečeme v troubě vyhřáté na 170°C. Pečeme asi 15 až 20 minut. Dále si uvaříme náplň, je to vlastně klasický pudink, který uvaříme dle návodu na obalu.

  3. Na jednu vychladlou placku nalijeme vlažný pudink a přiklopíme ji druhou plackou. Na horní placku nejprve namažeme rybízový džem a potom nalijeme citronovou polevu.

  4. Citronovou polevu získáme třením všech surovin do ztuhnutí. Řezy dáme alespoň na dvě hodiny ztuhnou do ledničky.

Poznámka od kuchařky

Recept mám od kolegyně z práce a v naší rodině patří k nejoblíbenějším.

Komentáře k receptu Pudingové řezy s citronovou polevou

Tématické fráze: žloutkové řezy s citronovou polevou citronová poleva na řezy citronová poleva na žloutkové řezy babiččiny žloutkové řezy řezy s citronovou polevou žloutkové řezy z listového těsta s citronovou polevou pudinkove rezy s citronovou polevou makové řezy s citronovou polevou poleva na žloutkové řezy pudingové řezy pudingové řezy z listového těsta návod na citronovou polevu citronové řezy s citronovou polevou kakaové řezy s citronovou polevou citronová poleva s tukem řezy z listového těsta s citronovou polevou řez s citronovou polevou poleva na rezy pudinkové řezy z listového těsta s citronovou polevou