Stříkané pečivo Retro

Suroviny

20 dkg hladké mouky
20 dkg cukru
20 dkg tuku
20 dkg mletých ořechů nebo oříšku
1 vejce
trochu prášku do pečiva

Postup přípravy receptu

  1. Připravíme si těsto z 20 dkg hladké mouky, 20 dkg cukru a 20 dkg tuku, 20 dkg mletých ořechů nebo oříšku, 1 vejce, trochu prášku do pečiva. Dobře propracujeme a rozdělíme na tři díly. Do jednoho můžeme přidat trochu kakaa, do druhého skořici a třetí necháme žluté.

  2. Do masového strojku upevníme plechovou vložku a těsto jim protlačujeme.

  3. Tvoříme tyčinky nebo rohlíčky, kroužky atd. Pečeme v mírně vyhřáté troubě a konce můžeme máčet v čokoládové polevě.

Poznámka od kuchařky

Další z receptů našich babiček a prababiček. Cukroví může ozdobit vánoční stůl i dnes.

Komentáře k receptu Stříkané pečivo Retro

  • Bendik Bendik(neregistrovaný)

    Toto cukroví znám a dělám každé svátky, jen nedávám prášek do pečiva a místo celého vejce jen žloutek. Dá se to péci i ve formičkách na pracny a poté obalovat v cukru, nebo těsto vyválet a vykrajovat tvary, lze i slepovat krémem. Je to vážně moc dobré a dlouho vydrží. Dobrou chuť dodá trochu mletého hřebíčku, nového koření, skořice a citonové kůry, samozřejmě vanilka.

    Odpovědět

Tématické fráze: stříkané rohlíčky stříkané pečivo stríkané ořechové rohlíčky ořechové rohlicky strikane retro cukroví stříkané kakaové cukroví kakaové stříkané cukroví stříkané cukroví stříkané ořechové cukroví vánoční pečivo ořechy stříkané rohlicky slepovane strikane vanocni pecivo kakaové stříkané strikane rohlicky s kremem strikany rohlicky strikane cukrovi kakaove strikane cukrovinky stříkané čokoládové ořechové stříkané rohlíčky kakaové stříkané rohlíčky