Nepečený tvarohový piškotík s rumem

Suroviny

15 ks dlouhých piškotů
1 tvaroh
1 zakysaná smetana
1 lžíce cukru
2 lžíce rozinek namočených v rumu
asi 30 g čokolády na vaření
ovoce broskve

Postup přípravy receptu

  1. Promícháme tvaroh s kysanou smetanou a osladíme.

  2. Vzniklou hmotu rozdělíme na 2 části. Do jedné vmícháme rumové rozinky a nakapeme trochu rumu, do druhé rozehřátou čokoládu.

  3. Formu na srnčí hřbet vyložíme folií, dolu dáme tmavý krém, do něj zamáčkneme 3x 2 piškoty vedle sebe, pomažeme bílou hmotou, přidáme ovoce (já dávala broskve), na to položíme 3x za sebou 3 piškoty vedle sebe a nahoru dáme zbytek tmavší hmoty.

  4. Necháme v lednici do druhého dne. Potom vyklopíme a můžeme posypat strouhanou čokoládou.

Poznámka od kuchařky

Pokud nemáte doma rozinky již delší dobu naložené v rumu, tak si rozinky omyjeme (budete překvapeni, jak jsou špinavé), zalejeme rumem naředěným vodou a necháme přejít varem. Necháme vychladnout a pak přecedíme.

Komentáře k receptu Nepečený tvarohový piškotík s rumem

  • Merylas Merylas(moderátorka)

    Nepečené, vychlazené moučníky mám ráda, nejvíce dělám v létě, fajn osvěží a hlavně je to rychlovka :yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: piškotík tvarohový dort s kysanou smetanou nepečené kuličky z piškotů nepečený srnčí hřbet dort z dlouhych piskotu dort z piškotů a tvarohu zakysané smetany nepečený tvarohový dort se smetanou dort s kysanou smetanou zakysana smetana a tvaroh nepeceny dort s rumem kysaná smetana a tvaroh tvarohový dort s piškoty tvaroh zakysaná smetana srnčí hřbet nepečený piškoty zakysaná smetana piskoty tvaroh srnčí hřbet čokoládový nepečený tvaroh s kysanou smetanou nepečený dort ze zakysané smetany a piškoty a tvarohem srnči hřbet ze zakysane smetany