Věnečky, větrníčky z odpalovaného těsta

Suroviny 40ks

TĚSTO:
5 vajíček
14 dkg vody - vážím na váze
10 dkg sádla nebo Hera
14 dkg hl. mouky
rum
KRÉM:
2 másla
4 pudinky vanilkové
1 l mléka
trochu rumu
cukr podle chuti

Postup přípravy receptu

 1. Vodu dáme svařit se sádlem nebo Herou.

 2. Až začne voda vařit, přidáme mouku a mícháme tak dlouho, až se těsto nelepí na vařečku.

 3. Odstavíme, chvíli necháme vychladit a přidáváme vejce jedno po druhém ( dáme jedno vejce a zašlehat, až se těsto spojí, pak další vejce atd ).

 4. Těsto dáme do pytlíku a tvoříme malé věnečky. V troubě nabudou.

 5. Troubu při pečení neotevírat. Mám elektrickou troubu, předehřeji ji na 200 °C, jak věnečky vyskočí, stáhnu na 180 a peču asi 10 až 12 minut. Někdy se zdá, že věnečky jsou už hotové a když je vytáhnete, nestačíte se divit. Spadnou. Teď už vím, že je tam musím nechat déle až jsou hodně zlatavé. Po vytáhnutí musí být povrch takový tvrdší a věnečky nespadnou, krásně drží tvar.

 6. Teplé rozkrojíme a necháme vychladnout. Krém ten uvařím takto: v litru mléka uvařím 4 hustší vanilkové pudingy s cukrem, záleží na tom, jak kdo, má rád sladké.

 7. Po vychladnutí do pokojové teploty přidám másla také pokojové teploty a rum. Vyšlehám šlehačem na hladký krém, popřípadě ještě přidám cukr.

Komentáře k receptu Věnečky, větrníčky z odpalovaného těsta

 • slunickovin slunickovin(autor receptu)

  Klara:ten krém jsem rozepsala omylem Táničce....ale jinak jsem to připsala do receptu:-))

  Odpovědět

 • slunickovin slunickovin(autor receptu)

  Tanicka: já mám daný poměr na těch 5 vajíček,jak je napsaný,léta je už dělám a nikdy se mi nepokazily...no a když si zrovna chystám a vážím mouku,tak si naliju na váhu i vodu těch 14 dkg,jako kdybys sis chtěla zvážit třeba 14 dkg mouky.A věnečků uděláš podle velikosti,já dělám menší, tak jich mám 40ks,když budeš dělat větší budeš jich mít zase míň...omlouvám se,ten krém jsem nerozepsala,dopíši to,ale jinak na tu dávku těch 40ks uvařím v litru mléka 4 vanilkové pudinky,hustčí,po vychladnutí pudinku asi tak pokojové teploty vyšlehám s máslem a rumem (máslo také, aby bylo pokojové teploty)pak krém dám do cukrářského pytlíku a nastříkám krém,můžeš dát na půl rozkrojeného věnečku krém a na druhou půlku šlehačku,někdy to tak dělám,ale záleží na každém:-))

  Odpovědět

 • Klara Klara

  sluníčko, krém si nechcela rozpísať?:-O:-8 tiež som nikdy nerobila, ale asi skúsim, Je to velmi lákavé

  Odpovědět

 • Tanicka Tanicka

  To měření/vážení vody mě zajímá :-) Ještě nikdy jsem větrníky nezkoušela, tak se rovnou zeptám - je u tohoto těsta daný nějaký určitý poměr - na kolik mouky kolik vajec, vody a másla? Připadá mi, že se to liší recept od receptu...:-S:-O???

  Odpovědět

 • slunickovin slunickovin(autor receptu)

  Danca: je to úplně stejné,když zrovna vážím mouku,není problém zvážit i vodu,každý má svůj způsob :-))

  Odpovědět

 • Danca Danca

  Já si myslím, že je snadnější vodu odměřit, ne?;-)

  Odpovědět

 • slunickovin slunickovin(autor receptu)

  ni-nu-li-na: už jsem připsala dobu pečení...děkují:-K

  Odpovědět

 • slunickovin slunickovin(autor receptu)

  ni-nu-li-na: jéjda ahá zapoměla jsem to napsat...mám elekttickou troubu...předehřeji ji na 200 stupnů....jak naskočí stáhnu na 180 stupňů, bude to asi přibližně těch 10 až 12 minut...záleží na troubě ...

  Odpovědět

 • ni-nu-li-na ni-nu-li-na

  :-) Jak dlouho se přibližně větrníčky pečou?

  Odpovědět

Tématické fráze: větrníky z odpalovaného těšta věnečky z odpalovaného těsta domácí větrníky odpalované těsto odpalované větrníčky nejlepší větrníky z odpalovaného těšta větrniky odpalovaného těsta odpalované těsto se sadlem vanilkové věnečky z odpalovaného těsta odpalované těsto větrníky větrničky z odpalovaneho těsta odpalovane těsto na větrniky bezlepkové větrníky z odpalovaného těsta recept na odpalované těsto větrníky z odpalovaného nejlepší domáci větrníčky bezlepkové věnečky z odpalovaného těsta testo na vetrniky recept na odpalované těsto větrníky bezlepkove vetrniky nejlepší odpalované věnečky