Srnčí roštěnky z kýty na hlívě ústřičné

Suroviny 4 porce

1 kg srnčí kýty
2 cibule
200 g hlívy ústřičné
2 lžíce sádla
hladká mouka dle potřeby
čerstvě drcený zelený pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Srnčí kýtu si vykostíme, nařežeme si roštěnky, trochu je naklepeme, nasolíme a mírně popepříme, pak je protáhneme hladkou moukou, oklepeme, aby mouky nebylo moc a na horkém sádle je opečeme z obou stran a vyndáme bokem.

  2. Pak si nakrájíme cibule nadrobno, necháme je opéct do růžova, vrátíme roštěnky, zalijeme vodou jen těsně nad roštěnky a dusíme doměkka.

  3. Po nějaké době přidáme na proužky nakrájenou hlívu, dusíme dál, ve vodě si rozmícháme mouku a omáčku zahustíme, dochutíme, zredukujeme a necháme jí tolik, kolik potřebujeme.

Poznámka od kuchařky

Kosti z kýty můžeme nechat vydusit zároveň s masem, nebo si je necháme na polévku. Já je dusila z roštěnkama a omáčka měla grády a na Silvestra jsme si teda dlábli! Podávala jsem s rýží.

Já jsem je vařila v Pomalém hrnci něco málo přes TŘI hodiny!

Komentáře k receptu Srnčí roštěnky z kýty na hlívě ústřičné

Tématické fráze: roštěná ze srnčího srnčí kýta roštěnky z divočiny kýta s hlívou ústřičnou roštěná ze srnky recepr z kyty a hlivy roštěnka z divočiny roštěnka ze srnčího srnci rostenky s hlivou ustricnou srnčí kýta recepty stnčí roštěnná srmčí roštěná roštěnky ze srnky roštěnka divočina na hlívě srnčí maso roštěná roštenky ze srnčího masa roštěná s hlivou recepty ze srnčí kýty jelení guláš s hlívou ústřičnou