Kakaová bábovka - poloviční várka

Suroviny

75 g másla
70 g cukru
2 vejce
140 g polohrubé mouky
75 ml mléka
1 velká lžíce kakaa
1/4 balíčku kypřícího prášku
tuk na vymazání nebo olej
hrubá mouka na vysypání formy

Postup přípravy receptu

 1. Změklé máslo utřeme s cukrem, postupně přidáváme žloutky a ušleháme do lehké pěny, přidáme část prosáté mouky a mléko.

 2. Z bílku ušleháme sníh, vmícháme jej do těsta střídavě se zbylou moukou, kterou jsme proseli s kakaem a kypřícím práškem.

 3. Těsto nalijeme do menší bábovkové formy vymazané tukem a vysypané hrubou moukou a vložíme do dobře vyhřáté trouby, po chvilce příkon tepla zmírníme a dále pečeme v mírně vyhřáté troubě.

Komentáře k receptu Kakaová bábovka - poloviční várka

 • nekuchtička nekuchtička(neregistrovaná)

  To je mazec, jak se lidi k sobě chováte .... Copak není každého volba, jak si vaří ??? Vysmívat a ponižovat ... Ubohé fakt.
  :-/

  Odpovědět

 • Tim Tim(neregistrovaný)

  Tak to je mazec.Jak malé děti co nikdy nic vaří a nepečou.A nechte ji být!!!každý si najde to svoje a ať si každý chodí kde se mu to zamlouvá.
  Kritizovat umí každý hlupák jak to tak chodí že?
  A co vaše recepty??
  Mimi chodem kdo neví že se do bábovky musí píchat během pečení po určité době je fakt mimo.
  Ano chápu,každý by dnes chtěl jen cink cink a hotovo,takže hodně štěstí ve fast-foodech.;-(:-))

  Odpovědět

 • František František(neregistrovaný)

  malinke-kote: vtipné není hlavně to, že mi tykáš, Ty kuchařský nýmande. A odkdy je plynová trouba normální? Proč by nemohla být normální elektrická? A za ty svoje blafy s kořením dle chuti,nebo co doma najdeš, masoxem a kupovanou jíškou by jsi se stydět měla. Fuj. Ale ty to ještě fotíš a dáváš na net.

  Odpovědět

 • malinke-kote malinke-kote(autor receptu)

  František: moc vtipné ... pokud ti vadí moje vymyšlené recepty tak mi na ně nechoď a zbytečně nereaguj .. i kdyby tu nebyla soutěž tak tu budu dávat svoje recepty ... není to tu jen pro vyvolené ale i pro začátečníky co se teprve vařit učí .... a to že nevím odhadem kolik to může být stupňů no a co? já se za to nestydím .. celý život používám normální plynovou troubu takže nevím proč bych měla řešit zda je to na 150°C a nebo třeba na 190 °C

  Odpovědět

 • František František(neregistrovaný)

  malinke-kote: takže: mírný oheň bych dal cca 150-180°C a dobře vyhřátá trouba má mít 190-220°C. Při použití horkovzdušné, to bude v dolním pásmu zadaných hodnot. Ale opravdu mě nepřekvapuje, že to nevíte. Jen žasnu, s jakou drzostí sem vkládáte ty svoje mňamky mixnuté recepty okopírovanými a tedy kradenými. Není tady nějaká soutěž?

  Odpovědět

 • malinke-kote malinke-kote(autor receptu)

  František: tak to asi bohužel neporadím neboť my stupňovou troubu nemáme .. máme normální obyčejnou plynovou troubu a tam jí nastavuji na mírném ohni (půlkolečka) proto také u žádného receptu nepíšu že má být trouba vyhrářá na tolik a tolik stupňů atd ....

  Odpovědět

 • František František(neregistrovaný)

  malinke-kote: velmi rád bych si upekl bábovku podle Vašeho receptu. Na kolik stupňů mám nastavit troubu, aby byla "dobře vyhřátá" a na kolik stupňů je trouba "mírně vyhřátá"?
  Děkuji za odpověď

  Odpovědět

 • malinke-kote malinke-kote(autor receptu)

  Zuzanka: no moc vtipné ... je to normální kakaová bábovka a tak se i jmenuje z receptu z jedné knihy až na to že jsme si to trošku poupravili a udělali na malou formu neboť velkou nemáme ...

  Odpovědět

 • Zuzanka Zuzanka(neregistrovaná)

  Sis spletla První to měla byt normalni babovka, ale potom kotě bábovku spálilo tak to nazvala kakaovou :-DDD

  Odpovědět

Tématické fráze: bábovka malá forma recept kakaova babovka malá bábovka recept mírně vyhřátá trouba kolik stupňů je mírně vyhřátá trouba recept na babovku do male formy kakaová bábovka z brambor bez mouky bábovka do malé formy recept recept na malou bábovku lehka kakaova babovka na kolik stupnu se pece babovka v elektricke troubě na kolik stupnu je stredne vyhrata trouba mírně vyhrata trouba kolik stupnů kolik je mírně vyhřátá trouba bábovka recept na kolik stupnu recepty na malou bábovku na kolik stupňů je mírně vyhráta trouba kakaová buchta se třešněmi kakaova babovka z facebooku na kolik peceme babovku