Ořechy v karamelu II.

Suroviny

200 g směsi ořechů (měli jsme mandle a lískové ořechy)
150 g krystalového cukru
50 ml vody
1 lžička skořice nebo perníkového koření
Máme vyzkoušeno také s velkou špetkou skořice + 60 g cukru nahrazeno 3 kusy vanilkového cukru - vanilková chuť se vařením jakoby "schová", naplno se ukáže až při rozkousávání....

Postup přípravy receptu

 1. Ořechy promícháme s cukrem a vodou a vše vložíme ve vhodné nádobě do mikrovlnky nastavené na plný výkon, přibližně na 6 minut. Během mikrovlnění směs párkrát promícháme. V půli mikrovlnění přidáme skořici a kdo si troufne (má rád), tak perníkové koření.

 2. Celou směs pak vyklopíme na pánvičku a za stálého míchání necháme zkaramelizovat. Mícháme velmi pečlivě, cukr se začne tavit v karamel a nabalovat na ořechy.

 3. Hotové vysypeme na plech (podnos) s pečící fólií nebo papírem, ořechy aspoň trochu oddělíme od sebe a necháme vystydnout. Potom už jen odháníme mlsnou rodinu, aby nám něco zbylo i na druhý den.

Poznámka od kuchařky

Recept mám od kamarádky Marušky, která ho sehnala "někde" na netu.....děkuji!

(A mám ho i na svých stránkách http://www.pekarnomanie.cz/

Podobný a přece dost jiný tu má Boubelinda http://www.toprecepty.cz/recept/4190-orechy-v-kara...

Komentáře k receptu Ořechy v karamelu II.

 • Jana V. Jana V.(neregistrovaný)

  Na cestách po Blízkém východě jsme si kupovali pekanové ořechy v karamelu - veliká dobrota. Takže zkusím tenhle recept,snad to bude stejně vynikající.

  Odpovědět

 • tass tass(neregistrovaný)

  cathleen: Nemám mikrovlnku. Tak právě jsem si říkala, jestli je to nutné. Tak vyzkouším na pánvi malé množství, kdyby se mi náááhodou karamel trochu připálil, tak abych nemusela vyhodit celý kýbl ořechů. :-)
  Aha, nebo můžu vlastně nahřát tu směs v troubě, když ji předehřívám na cukroví. :-) No jo, hlava-mapa. :-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(autor receptu)

  tass: nevím, nepřemýšlela jsem nad tím....možná trochu povařit? Rozpustit a hodně nahřát cukr před samotnou karamelizací? Však si představte cukr, který dáváte karamelizovat - v bílé ploše se tvoří hnědé ostrůvky, jak cukr nestejnoměrně karamelizuje, tvoří se hrudky atd.....a tady v tom máte ještě členité ořechy. Takže pak cukr, kterým jsou ořechy obalené, rovnoměrněji karamelizuje....

  Odpovědět

 • tass tass(neregistrovaný)

  Proč se to dává do té mikrovlnky? Když se to pak ještě praží na pánvi? Děkuji za odpověď. :-)

  Odpovědět

 • kristyna g. kristyna g.

  Super:yes: určitě vyzkouším. orěchy v karamelu miluju :):yes::yes:

  Odpovědět

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  to jsi mi udělala radost:-D mě bude chutnat zaručeně:yes::-D jestli na něčem opravdu hodně ujíždím, tak jsou to právě ořechy a mandle v karamelu:-p ovšem nepohrdnu ani např.ořechy v mléčné čokoládě, ořechy v cukru... takže já "musím" dobrovolně:-D naopak rodina bude muset hlídat mě, aby na ně něco zbylo;-)

  Odpovědět

 • maiva maiva

  cathleen: Moc se mi líbí to " už museli":-D:-D Této lahůdce těžko našinec odolá, super :-p+:yes::yes:

  Odpovědět

 • senky senky

  cathleen:byla bych asi jedním z těch:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(autor receptu)

  senky: až moc, Jani....přes vánoční svátky jsem pro nás, návštěvy i širší rodinu zkaramelizovala skoro dvě kila ořechů a mandlí:-D a neodolali ani ti, co nejprve prohlásili, že "to ani nemusí, ale dík!" a až pak ochutnali a už "museli":-D

  Odpovědět

 • senky senky

  :yes::yes:velké lákadlo;-)

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

 • ZuzkaMladkova ZuzkaMladkova

  úžasnéééé :-K;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: recept na ořechy v karamelu orechy v karamelu domácí ořechy v karamelu vlašské ořechy v karamelu ořechy v karamelu recept liskove orechy v karamelu jak se karamelizuje cukr vlašské ořechy v karamelu recept ořechy v cukru valašské ořechy v karamelu domácí karamel s ořechy lískové ořechy v karamelu recept pečené ořechy v karamelu ořechy z mikrovlnky ořechy v cukru v mikrovlnce jak karamelizovat ořechy lískovéořechy směs ořechů v karamelu jak karamelizovat vlasske orechy ořechy v karamelu boubelinda