Cupcakes

Moučníky MuffinyPečené Doba přípravy: 30 minut 2 názory

Moučníky MuffinyPečené Doba přípravy: 30 minut 2 názory

Suroviny 12 porcí

125 g změklého másla nebo margarínu
100 g moučkového cukru
1 balíček vanilkového cukru (Dr.Oetker)
špetka soli
3 vejce
150 g polohrubé mouky
1 kávová lžička kypřicího prášku do pečiva (Dr.Oetker)
Ještě potřebujeme:
12 papírových košíčků nebo forma na muffiny
Do těsta můžeme přidat dle chuti
čokoládové kousky
okapané ovoce
mák
oříšky
sušené ovoce
nastrouhaný marcipán
rozinky
Pokud chcete ušetřit čas, můžete cupcakes snadno a bez námahy připravit ze směsí na muffiny Dr.Oetker – Muffiny s čokoládovými kousky.

Postup přípravy receptu

  1. Na přípravu těsta v míse utřeme změklé máslo nebo margarín s cukrem, vanilkovým cukrem a solí do pěny. Postupně přidáme po jednom vejce. Mouku promícháme s kypřicím práškem a prosejeme na utřené máslo. Směs vyšleháme pomocí elektrického ručního šlehače na nejnižším stupni dohladka.

  2. Cupcakes můžete zdobit zcela podle své vlastní fantazie. Cupcakes můžete samozřejmě ozdobit i rozpuštěnou čokoládovou polevou a poté dotáhnout dekorací např. cukrovým zdobením nebo dekorací z marcipánu. Fantazii se meze nekladou, naopak.

  3. Marcipán: Marcipán vypadá na cupcakes opravdu krásně. Můžete jej různě obarvit buď z něj vymodelovat různé dekorace (kytičky, lístečky zvířátka) nebo z něj vykrájet pomocí formiček nebo radýlka různé tvary. Velmi efektně vypadá na jednom dortíčku marcipán různých barev.

  4. Dokonalou třešničkou na dortu je zdobení! A u cupcakes to platí dvojnásob. Cukrové zdobení dodá každému dortíčku osobitý nádech a dotáhne malé umělecké dílo do konce. Někdy je lepší použít jen jednu stříbrnou nebo barevnou perličku, jindy obsypat celý krém pestrým zdobením.

Komentáře k receptu Cupcakes

Tématické fráze: cupcakes recept cupcakes cupcake recept recept na cupcakes recept cupcakes cupcakes recepty recept na cupcake recept na cap cake recept cupcake krém na zdobení cupcakes krém na cupcake recepty na cupcakes zdobeni cupcakes recepty na cupcake recepty na cap cake cupcake recepty cup cakes capcake krém na cupcakes cupcake krém a zdobení