Piškoty pravé

Moučníky Drobné pečivo Doba přípravy: 60 min. 11 názorů

Moučníky Drobné pečivo Doba přípravy: 60 min. 11 názorů

Suroviny

14 dkg cukru
2 vejce
10,5 dkg polohrubé mouky

Postup přípravy receptu

 1. Cukr a vejce třeme nejméně 30 minut. Pak přidáme pouze mouku. Těsto stříkačkou vytlačujeme na plech, který jsme pokryli pomaštěným papírem. Tvary necháme stát dvě hodiny a pak pečeme v mírné troubě 15 – 20 minut.

 2. Obměna:
  Protože piškoty dají dosti práce, ulehčíme si ji tak, že upečeme piškotové těsto na plechu, na který je rozetřeme asi jen na tužku vysoko.

 3. Ještě za tepla nakrájíme na menší pruhy, ty ještě usušíme a uschováme. Stejně jako kupované piškoty poslouží na různé rychlé moučníky nebo nepečené cukroví.

Komentáře k receptu Piškoty pravé

 • Danca Danca

  fb.lib: PDP ani sodu tam táta určitě nedával! Ale jinak máte asi pravdu..;-):-K

  Odpovědět

 • fb.lib fb.lib(autor receptu)

  Danca: Ano,Váš tatínek pekl piškoty cukrářské, tam se dávala kapka citronu a sypaly se cukrem a na povrchu to vytvořilo krustu.Do těchto piškotů se dával ale i prášek do pečiva nebo soda. Pokud jste četla přípravu tak tam je třeme nejméně 30 minut, i poměr mouky na vejce je větší to znamená že piškotové těsto je hustší. Tyto piškoty jsou na uskladnění a používají se jako polotovar na nepečené dorty např. S jahodami a zakysanou smetanou nebo tvarohové atd. Ani na jídlo nejsou špatné. Kupované piškoty nejsou také měkké. Hezký večer:-K

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

  Danca: Recept není můj a přesně jak píšeš, z piškotů byly takové placičky, ale děcka je hned snědly, tak nevím jestli by byly za delší dobu tvrdé.

  Odpovědět

 • Danca Danca

  eva hubova:no nevím , pokud se piškotové těsto nechá chvíli ( natož 2 hodiny:-! ) stát, spadne a po upecečení bude tvrdé :-((. Můj tatínek, vyučený cukrář, dělal přímo skvostné piškoty, a to tak, že těsto po vyšlehání sáčkem s hladkou trubičkou nastříkal na plech, posypal přes sítko moučkovým cukrem a IHNED upekl!:-p:-p

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova

 • zuzun zuzun

  fb.lib: Diky:yes:

  Odpovědět

 • rujet rujet

  Děkuji za výborný nápad.:-))

  Odpovědět

 • Jana Jana(neregistrovaná)

  výborný nápad,díky yes:-*

  Odpovědět

 • fb.lib fb.lib(autor receptu)

  Jakoliv používá se krupice a nesmí tam zbýt ani zrníčko .Já používám normální elektrický s metlami,a dokončuji vařečkou.

  Odpovědět

 • zuzun zuzun

  tohle si ukladam, ale jak se tre to vejce s cukrem? Muzu vareckou? Nebo metlickou? Vykonnej robot nemam

  Odpovědět

 • AniCiz AniCiz

  :yes:užitečný recept,děkuji:-K:-K:-K

  Odpovědět

Tématické fráze: piškot ná plech piškoty recept recept na piškoty jednoduchý piškot na plech piškotové těsto na plech piškoty piškot recepty s piškoty piskoty na plechu měkké piškoty recept top recepty piškotové těsto recept piškotové těsto na plech recepty z piškotů top recepty piškoty recept no piškot piskot recepty na plech piškoty reveot tvrdý piškot recepty tvrdý piškot poctivy piškot