Vosí hnízda kakaová

Suroviny

Těsto:
12 dkg piškotů (piškoty malé)
2 lžíce rumu
8 dkg másla
2 lžíce kakaa
10 dkg cukru moučky
Krém I:
5 dkg másla
5 dkg cukru moučky
1 žloutek
Krém II:
10 dkg másla
5 dkg cukru moučky
1 vařený prolisovaný žloutek
1 lžíce rumu
1 lžíce kondenzované slazené mléko

Postup přípravy receptu

  1. Těsto: piškoty rozdrtíme nebo umeleme, přidáme máslo, rum a uděláme těsto.

  2. Nakonec přidáme do těsta cukr moučku a kakao a propracujeme. Dále stejný postup jak u vosích hnízd oříškových.

  3. Krém II: žloutek třeme s cukrem do hladka, přidáme kondenzované slazené mléko, rum a když je krém hladký zašleháme máslo.

Poznámka od kuchařky

Vylepšení: Na těsto používám 6 dkg mletých piškotů a 6 dkg sušenek Esíčka. Vynikající chuť a lepší těsto na zpracování.Také postup jsem změnil - třu máslo s cukrem a rumem, poté přidávám strouhanou směs.

Začátky piškotových vosích hnízd.Tento recept jsem sem vložil že se nemusí dělat krém ve vodní lízni ale jednodušeji z vařených žloutků.

Komentáře k receptu Vosí hnízda kakaová

Tématické fráze: vařený krém do vosich hnizd vosi hnizda z esicek kakaové ulky vosí hnízda bez rumu vosí hnízda s kondenzovaným mlékem krém s vařeným žloutkem vosi hnizda z kondenzovaneho mleka vosí hnízda s vařeným žloutkem vosí hnízdy vosí hnízda kondenzované mléko vosí hnízda z vařených žloutků krém na vosi z másla a kondenzovaného mleka kokosova vosi hnizda z kondenzovaného mléka vosi hnizda s esicek vosí úly z esíček napln do kakaovych ulku recept na vosí hnízda s kakaem vosí hnízda vařené žloutky vosí hnízda recept akaova vosíhnízda