Bábovka mramorová (olejová)

marcela239 Kuchařka: marcela239

Moučníky , Bábovky 4 názory

Suroviny

30 dkg polohrubé mouky
20 dkg cukru krupice
4 žloutky
1 hrnek vody
1 hrnek oleje
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
1 vanilkový puding
kakao
Recept si zatím oblíbilo 8 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme všechny suroviny kromě kakaa. Ze 4 bílků ušleháme sníh a zamícháme do těsta. Rozdělíme těsto na dvě poloviny a do jedné přidáme kakao.

  2. Formu na bábovku potřeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Lijeme střídavě do formy dokola světle těsto, na to jednou dokola tmavé těsto a stále střídavě do vyčerpání tĕsta.

  3. Pečeme na 180°C asi 40 minut. Pokud se nelepí na špejli, je hotová.

Poznámka

Bábovka je taková "mokrá", není suchá, dusivá :-) Po vychladnutí přikrývám formou, ve které jsem bábovku upekla, neoschne. Druhý den je ještě lepší, mokřejši :-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 15 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Bábovka mramorová (olejová)

Tématické fráze: mramorová bábovka s olejem jednoduchá mramorová bábovka olejová mokra babovka láďa hruška bábovka olejova babovka mokrá bábovka recept levná bábovka ládi hrušky olejova babovka s jablky bábovka mramorová mramorova babovka mokrá olejová bábovka tncz nova levné recepty ládi hrušky bábovka bez prásku do pečiva mokrá mramorová bábovka tncz nova recept na olejovou mramorovou bábovku mramorova babovka ladi hrusky tncz nova levné recepty ládi hrušky babovka láďa hruška hrníčková bábovka mramorová bábovka recept

Zapomněl/a jsem heslo