Placičky ze špagetové dýně

Suroviny

300 g dužiny z upečené špagetové dýně
100 g pršutu (nebo anglické slaniny)
2 lžíce strouhaného parmazánu nebo pecorina
1 vejce
60 g hladké mouky
olej na opékání

Postup přípravy receptu

 1. V misce smíchejte vychladlou dužinu z dýně, pršut nakrájený na kousky, vejce, mouku a sýr na řidší těsto, podobné jako na bramboráky. Nesolte, sýr i pršut stačí.

 2. Rozehřátou pánev zlehka vytřete olejem a lžící dávejte do horké pánve hromádky těsta, trochu rozetřete obrácenou stranou lžíce a pomalu opékejte z obou stran dozlatova.

Poznámka od kuchařky

Dýni peču alobalem přikrytou v troubě asi 40 minut - překrojenou s vydlabaným semeníkem

Komentáře k receptu Placičky ze špagetové dýně

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tý jo! Bomba!! :-) :yes:

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  hosta: Aha, díky, už mi je to jasné. Recept si ukladám, vyskúšam. Určite to bude super,. :yes: ;-)

  Odpovědět

 • hosta hosta(autorka receptu)

  tejaja: to se snadno promíchá, stejně jako se dělají placky ze špaget normálních - navíc jsem pekla dýni tak dlouho, aby už nebyly špagety tak pevné:-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Špagetovka, to je ono. :yes:;-) Len sa chcem sa spýtať, aká je tá dužina v tomto prípade ? Lebo tie "špagety" sú dlhé, neviem si predstaviť, ako s ňou urobím to cesto. Placky som nerobila, páčia sa mi, preto ma to zaujíma. ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: špagetová dýně recepty recepty z dýně spagetová dýně recepty ze špagetové dýně placky ze špagetové dýně špagetová dýně recept špagetová dýně placky recepty špagetové dyne placičky z dýně špagetová dýně bramborák recepty špagetová dýně bramboráky že špagetové dýně spagetova dyne placky recept dyně placičky dýně recept recept na špagetovou dýní bramborák ze špagetové dyně špagetova dyně placky recept špagetové placky placky ze spagetove dy