Grilované kuřecí kousky se zeleninou

Suroviny

2 kuřecí prsa
285 g sušených rajčat v oleji
mladá cuketa
2 lžičky sušeného česneku
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí prsa opláchneme, osušíme a šikmým řezem je nakrájíme na 3 cm proužky. Cuketu pomocí kartáčku důkladně umyjeme a i se slupkou nakrájíme na půlměsíčky, nebo kolečka o síle 2 cm.

  2. Do uzavíratelné nádobky nalijeme olej ze sušených rajčat, promícháme s česnekem a poklademe nakrájenou cuketou. Na cuketu položíme nakrájené maso a na to rozložíme rajčata.

  3. Uzavřeme víkem a dáme alespoň na 6 hodin marinovat do lednice. Během marinování můžeme občas suroviny v nádobce zlehka promíchat.

  4. Poté vše klademe na dobře rozehřátou grilovací pánev a grilujeme 5 minut z každé strany. Rajčata obracíme již po 3 minutách. Podáváme s čerstvým pečivem.

Poznámka od kuchařky

Pokud nespěcháme, můžeme marinovat až do druhého dne.

Česnek do různých marinád na grilování používám raději sušený. Čerstvý, prolisovaný se rád přichytává a chytá nahořklou chuť.

Komentáře k receptu Grilované kuřecí kousky se zeleninou

Tématické fráze: kuřecí s grilovanou zeleninou kuřecí kousky s grilovanou zeleninou grilované kuřecí maso se zeleninou grilované kureci co s kuřecího a grilovaná zelenina grilované kousky kuřete se grilovaná zelenina ke kuřeti grilované kuře s zeleninovým salátem grilované maso se zeleninou grilované kuřecí maso a zelenina grilované kousky kuřete grilovane kousky kurete se salatem grilované kuřecí maso recepty kuřecí prso se zeleninou na grilu kuřecí s grilovanou zeleninou zeleninou marinovane kousky kureciho se zeleninou kuřecí s grilovanou zeleninou)