Mrkvový koláč s tvarohem

Suroviny

3 hrnky hladké mouky
150 g jemně strouhané mrkve
250 g studeného másla nebo máslové Hery
1 hrnek cukru + vanilkový cukr
2 žloutky
1 prášek do pečiva
citronová kůra
špetka skořice
2 lžíce mléka nebo smetany
Dále:
2 tvarohy - vaničkové
2 žloutky
100 g cukru + vanilkový cukr
200 g zakysané smetany
2 lžíce vanilkového pudinku
citronová kůra
3 ušlehané bílky - 1 z těsta + 2 z tvarohu

Postup přípravy receptu

  1. Z mouky, másla, mrkve a zbytku surovin vypracujeme těsto. Dáme ho na hodinku do lednice.
    Mezitím smícháme tvaroh se smetanou, žloutky, cukry, pudinku a kůrou.

  2. Těsto rozdělíme na 2/3 a 1/3. Menší kousek dáme do mrazáku. Větší kousek rozmačkáme a po té válečkem uhladíme na pečícím papíru. Dáme na plech 40 x 25 cm.( kdo chce vyšší koláč vezme menší plech)

  3. Na roztažené těsto uhladíme tvarohy a zbytek těsta z mrazáku nastrouháme. Pečeme při 180°C. cca 40 minut. Řiďte se zkušeností se svou troubou. Po vychladnutí pocukrujeme a můžeme podávat.

Poznámka od kuchařky

Jestli se Vám stane jako mně, že jsem neměla moc času a těsto z mrazáku nebylo dostatečně ztuhlé, tak se hůře strouhalo. Rukou jsem uždibovala kousíčky a kladla jsem jako drobenku. Ve výsledku nebylo nic poznat.

Komentáře k receptu Mrkvový koláč s tvarohem

  • Dajda Dajda

    Tak tohle se mi hodně líbí. Zatím jsem mrkvový koláč dělala jenom ve stylu amerického carrotcaku s tvarohovou polevou, který máme hodně rádi, ale tenhle musím vyzkoušet. Je to taková mrkvovo-tvarohová hraběnka. Doufám, že se nic nestane, když uberu cukr v těstě, na nás je ho trochu hodně. :yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: mrkvový koláč s tvarohem mrkvový koláč mrkvovo tvarohovy kolac strouhaný mrkvový kolac tvarohovo mrkvový koláč tvarohový koláč s mrkvi mrkvový tvarohový koláč mrkvovi koláč s tvarohem strouhany mrkvovy kolac s tvarohem tvarohový koláč mrkvový strouhaný koláč mrkvový kolač s s tvarohem hrnkový mrkvový koláč koláč s mrkví a tvarohem mrkvovotvarohovy koláč mrkvový kolac hrnkovy mrkvový s tvarohem tvarohovy mrkvový koláč mrkvový koláč recept mrkový koláč s tvarohem