Pomerančový džus

Suroviny

2 pomeranče
1/4 kg mrkve
2 - 3 jablka
650 g cukru krupice
25 g kyseliny citronové
6 l převařené a zchladlé vody

Postup přípravy receptu

 1. Pomeranče zbavíme kůry a nakrájíme. Mrkev i jablka oškrabeme a nakrájíme.

 2. Ovoce necháme uvařit doměkka. Necháme zchladnout a rozmixujeme.

 3. Poté přecedíme do větší nádoby, přimícháme kyselinu citronovou, cukr a vodu.

 4. Vše pořádně zamícháme. Naléváme do sklenic a podáváme.

Komentáře k receptu Pomerančový džus

 • Petra Dvor. Petra Dvor.

  Dobrý den, přidávám fotečku. Super džusík:-)

  Odpovědět

 • Lukáš Dvořák Lukáš Dvořák(neregistrovaný)

  Je to supr;-)

  Odpovědět

 • Sebastian Žiška Sebastian Žiška(neregistrovaná)

  Aj tak je podľa mňa najlepší fresh z pomarančov. V jednoduchosti je krása. Tiež nechápem prečo dávať do džúsu varené ovocie. :)Prikladám odklik na zaujímavý článok o pôvode tohto výnimočného ovocia http://www.i-potraviny.sk/pomarance-povod-a-druhy/

  Odpovědět

 • Carlos Carlos(neregistrovaný)

  Nechápu, proč bych měl ovoce vařit. Zničím tím úplně všechno, co je v ovoci dobré a pro co se ovoce konzumuje. Džusu dělám tolik, aby se včas zkonzumoval, v odšťavňovači. A tolik cukru? To je pro děti? Když už musím přislazovat (mrkev silně sladí, ale to asi víte), tak medem a to by jste se divili, jak to dětem chutná.

  Odpovědět

 • petrzelka petrzelka

  Dělám tento džusík skoro uplně stejně,ale bez jablek a v jiném množství,takže recept nebudu zbytečně přidávat.Je výborný.A pomeranče vařím i s kůrou,samo,že řádně umyté;-):yes:

  Odpovědět

 • kucharicek kucharicek

  ja davam bot :-8

  Odpovědět

 • dynysek dynysek

  Je vynikající dávám bodík:yes::-))

  Odpovědět

 • jollka jollka

  Taky jsem dělala ,ale s jablkem ne zkusím dávám do oblíbených +bodík:-!;-):-)):yes:

  Odpovědět

 • bazalka bazalka

  Pokud je to džus, který se má hned podávat a není nijak sterilovaný - určený na uskladnění, tak proč se vaří to ovoce a ničí všechny vitamíny ? Pomeranče, mrkev, jablka dám do odšťavňovače a získám silný koncentrát, který si případně můžu naředit vodou. A tolik cukru a navíc kyselina citronová ? :-O A co třeba citron ? Nebylo by to lepší ? Bodík nebude. :no:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Džus má krásnou barvu;-). Já jsem taky kdysi, když byly děti menší dělávala, ale malinko jinak, musela bych se mrknout. Myslím, že jsem několik pomerančů nakrájela a dala vařit do vody, přidala libovolné ovoce, pokud jsem měla a tu mrkev taky a citrón. Když se to povařilo, rozmixovala jsem to, dosladila a naředila na 5 litrů. bylo to skvělé a byl na delší dobu. Super vychlazený chutnal lépe, než nějaký 100% džus z obchodu;-):yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: pomerančový džus pomerančový džus recept recept na pomerančový džus džus z pomerančové kůry dzus z pomerancu pomerancovy dzus bez vareni pomerančový pomerančový džus recept pomerančový džus džus s pomerančové kůry fresh recepty pomerančoví džus pomerančový fresh pomerančový džus z kůry jak udělat pomerančový džus recept na džus z pomerančů fresh dzusy recepty domácí džus vařený džus domácí pomerančový džus dzus z pomerance