Fofr koláč ze zbylé veky

Suroviny kulatá forma 28 cm

1/2 krájené veky
4-5 vajec (podle velikosti)
3 lžíce smetany
50 g šunky
1/2 Hermelínu
50 g nakrájené Goudy + strouhaná na posyp
50 g nivy
kousek cukety
rajče
paprika
jarní cibulka
sůl
pepř
bylinky
máslo

Postup přípravy receptu

  1. Vhodnou formu lehce vytřeme máslem, i boky. Krajíčky poklademe celé dno a vyplníme i mezery. Vejce rozšleháme, osolíme a opepříme.

  2. Všechnu zeleninu, sýry i šunku nakrájíme na kousky a vmícháme do vajec. Směs dochutíme bylinkami a vlijeme na připravenou veku.

  3. Pečeme na 200-220 st., cca 12-15 minut. Posypeme nastrouhaným sýrem a dopečeme dozlatova. Řiďte se zkušeností se svou troubou. Podáváme teplé i studené.

Poznámka od kuchařky

Veku můžete použít klidně starší a tvrdší. Gramáž surovin je pouze orientační. V podstatě můžete použít jakékoliv suroviny, které potřebujete spotřebovat. Dobrý je teplý i studený.

Komentáře k receptu Fofr koláč ze zbylé veky

Tématické fráze: zbylé rohlíky recept slaný nakyp z veky recepty z veky starší veka recepty ze zbylých v rohlíku co ze zbylých rohlíků recepty ze zbylih rohlíků co ze zbylé šunky gramáž veky a rohlíku starší veka recept recept na krajenou veku jak spotrebovat veky zbylé rohlíky recepty koláč z veky zbylé rohlíky recepty že zbylich rohliku co ze zbytku veky co ze starší veky co se zbylých rohlíků krájená veka recepty