Tousty s anglickou slaninou a pažitkou

Předkrmy Doba přípravy: 5 - 8 minut 7 názorů

Předkrmy Doba přípravy: 5 - 8 minut 7 názorů

Suroviny 4 porce

8 plátků tmavého toustového chleba
4 plátky tvrdého sýra
150 g anglické slaniny
čerstvá pažitka

Postup přípravy receptu

 1. Na plátek chleba položíme plátek sýra, přiklopíme druhým plátkem chleba a na vrch položíme plátek slaniny (tak aby nepřečníval okraje chleba).

 2. Do toustovače vložíme plátek slaniny (velikostně upravený jako na chlebu) a na něj položíme připravený toust tak, že slanina je na vrchu.

 3. Zapečeme 2-3 minuty a po vyjmutí z toustovače posypeme nasekanou pažitkou.

Poznámka od kuchařky

Tip - slanina zapékaná na toustu zvrchu (po obou stranách) zabraňuje připalování toustu

Komentáře k receptu Tousty s anglickou slaninou a pažitkou

 • jarka1 jarka1

  Moc dobré !:-p

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  tak toto se mi velice líbí ;-):yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

 • Paprika Paprika (autorka receptu)

  Hlad nemá s tím,že je člověk pilný nic společného.Něco si musím uvařit když je závodka (vyvařovna ve fabrice) tenhle týden zavřená.
  Zase si můžu vařit co chci a hlavně rychlovky,jídla na které by se u nás nedostalo (spoustu česneku,hub,pepře,cibule - pokud možno v čerstvém stavu - piva a slivovičky.
  Tonda - asistent od Papriky:-D:-D

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Tondo, Markéta bude mít radost, jak jsi byl pilný:-)):yes:

  Odpovědět

 • Paprika Paprika (autorka receptu)

  Tento recept jsem náhodně objevil na obalu toustového chleba (viz foto).Všem se omlouvám, že foto není s pažitkou, ale já jí nemusím a hlad byl tak veliký,že kdo by se s tím sypal.
  Musím ale uznat,že takto udělaný toust je velice šťavnatý a ne tak suchý jak bývají ostatní.V Anglii ví co je dobrého. Na zapití doporučuji pintu (asi 0,4l)řezaného piva a popřípadě stopečku slivovičky.Rychleji vytráví a VÁM ženám stoupne sebevědomí,když vidíte prázdný talíř kde ještě před chvíli bylo dobré jídlo:-!:-D.Už má babička (87 let)tvrdí že základ dobrého manželství či dnes moderního volného soužití dvou jedinců je dobrá strava. Prostě láska prochází žaludkem!!!

  Odpovědět

 • Pejli Pejli

  tousty jsou moje skoro pravidelná snídaně nebo večeře, tohle určitě prubnu!! :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: tousty z toustovace recepty rychlovky recepty toasty z toustovače recepty tousty z toustovače recept na tousty do toustovače recepty na tousty do toustovače zapékané tousty tousty v toustovači tousty recepty na tousty z toustovače tousty bez toustovače toasty v toustovači jak udělat tousty bez toustovače dobre tousty recepty z toustovace tousty do toustovače tousty recepty recepty do toustovače anglicka slanina tousty s toustovace.cz