Květák se sýrovou omáčkou

Suroviny

1 hlávka květáku
1 cibule
1 lž hladké mouky
smetana nebo mléko
pepř
muškátový oříšek
150 g sýra (nejlépe modrý)

Postup přípravy receptu

  1. Květák rozebereme na jednotlivé „růžičky“, omyjeme a vložíme do hrnce se studenou vodou. Osolíme a uvedeme do varu. Vaříme 3 až 5 minut. Slijeme, upravíme na talíř a polijeme sýrovou omáčkou.

  2. Sýrovou omáčku připravíme tak, že nadrobno pokrájenou cibulku zpěníme na másle, přidáme hladkou mouku a vytvoříme světlou jíšku. Vmícháme smetanu nebo mléko, opepříme (nesolit!!!), přidáme muškátový oříšek a nastrouhaný sýr. Za stálého míchání na mírném plameni sýr rozpustíme a přidáme nadrobno nasekanou pažitku, kterou také posypeme omáčku na talíři.

Komentáře k receptu Květák se sýrovou omáčkou

Tématické fráze: květák se sýrovou omáčkou vaříme z květáku vaříme květák květák s omáčkou květák recepty květák v sýrové omáčce květák s omáčkou recepty z květaku květák se smetanovou omáčkou sýrová omáčka na květák vařený květák se sýrovou omáčkou květák sýrová omáčka brokolicovo sýrová omáčka brokolicovo-sýrová omáčka květák se sýrovou omáčku vareny kvetak s omackou pečený květák květák v se sýrovou omáčkou kvetak s syrovou omačkou omáčka na vařený květák