Rychlé vafle bez vajec a cukru

Suroviny 15 ks srdíček

100 ml mléka
100 ml vody
50 g másla nebo jiného tuku
100 - 110 g hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
trošku citronové kůry z bio citronu
lžíce oleje na potření plotýnek vaflovače
javorový sirup na povrch

Postup přípravy receptu

  1. Z vody, mléka, citronové kůry a mouky smíchané s práškem do pečiva připravíme hladké těstíčko. Pak vmícháme rozehřáté, ale vlahé máslo.

  2. Vaflovač necháme rozehřát na provozní teplotu, plochy mírně potřeme olejem a po celé ploše rozlijeme a uhladíme část těsta. Upečeme do mírně zlatavé barvy a odložíme na mřížku. Množství je na tři kola po pěti srdíčkách.

  3. Vafle podáváme s tím, co zrovna máme k dispozici a co máme rádi. Javorový sirup, med, různé sladké krémy, ovoce, šlehačka, atd.

Poznámka od kuchařky

Recept pochází z nějaké kartičky s recepty. Chtěla jsem vyzkoušet, protože jsem byla nedůvěřivá. :-) Oceňuji rychlou přípravu a nám velmi chutnají ještě teplé a jen pokapané javorovým sirupem. Děti zase chtějí med. Do těsta se může samozřejmě přidat i malinko cukru, ale vafle při pečení dříve zhnědnou. Při menším množství mouky chutnají vafle více palačinkově, já spíš přidávám těch 110 g. Jsou pak i trochu pevnější. Tak třeba tento recept někomu poslouží, jako sladká rychlovka.

Komentáře k receptu Rychlé vafle bez vajec a cukru

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: recept na wafle bez vajec lc vafle těsto na vafle bez vajec vafle ba slano b3z vajec domaci recept na vafle bez vajec rychlé těsto na vafle lc vafle recept wafle bez vajec recept na vafle banánové vafle bez vajec vafle bez masla rychlé vafle bez masla wafle bez vajec recept testo na wafle bez vajec gofry recept wafle bezu vejce wafle recept bez vajec rychle wafle recepty vafle bez snehu vafle recept bez cukru