Pečivo s okýnkem

Suroviny

linecké těsto
perníkové těsto nebo jakékoliv jiné těsto
bonbony BON PARI

Postup přípravy receptu

 1. Z těsta si vykrojíme tvary a vypíchneme do nich tvořítkem požadované okýnko. Kyselé bonbony BON PARI rozdrtíme na jemné drobečky (čím jemnější, tím lepší) a zaplníme jimi vzniklou díru.

 2. Pečeme nejlépe na pečícím papíru, při teplotě, jakou vyžaduje těsto. Bonbon se pečením rozpustí a vytvoří průhledné "sklíčko".

 3. Na zaplnění 5 dírek o průměru asi 1,3 cm je potřeba asi 1 bonbon. Je lepší používat bonbony tmavší barvy, z obrázku je patrné, že žluté, oranžové a zelené bonbony jsou nevýrazné a téměř barvu nerozeznáte.

 4. Po upečení nechte pečivo na papíru vychladnout, v tekutém stavu "okýnka" tečou. Pro informaci přikládám i fotku, jak pečivo vypadá zespodu po upečení.

Poznámka od kuchařky

Tento recept, vetšinou nazývaný "Perníčky s vitrážkou" byl hitem loňských vánoc a objevil se na mnoha kuchařských stránkách a nevím, kdo je jeho autorem. Tady chyběl, tak jsem ho jen vyzkoušela s lineckým a perníkovým těstem a přidala.

Komentáře k receptu Pečivo s okýnkem

 • zizala zizala

  Hello, děkuju za radu, zkusím to;-)

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  Hello - to nemá chybu :yes::yes::yes: ;-)

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  Žizalo s želé mám taky špatnou zkušenost. Tohle sice trochu křupe, ale síla toho okýnka je méně než 1 mm, je to jako slída, v žádném případě to zubům nevadí. Já osobně kyselé bonbony nesnáším, tohle mi nevadí. Nechává si to chuť těch bonbonů, takže to obyčejné sladké těsto hezky ozvláštní.

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Já bych taky měla obavy, jestli to pak není jako sklo:-O Jednou jsem takhle pekla sušenky s kousky želé a bylo to tvrdé, rodina okousala těsto okolo a tu "barevnou pecku" vyhazovali:-8:-))

  Odpovědět

 • Květa Květa(neregistrovaná)

  Vypadá to krásně, ale ještě by mě zajímalo, jak to chutná? Není to na vylámání zubů, když se do toho kousne?

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Hello, ty tvoje nápady nemají chybu, máš bodíka:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Super nápad :-!:-!:-p:-p:yes:

  Odpovědět

 • bara.it bara.it

  No to je ale napad. Diky.:yes:5:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • Gabina Gabina

  Jé, Hello, zrovna včera jsem pekla takové perníčky :-O Já jsem měla recept z http://www.mamincinyrecepty.cz/ruzne-pernicky/vitr... Bonpari jsem drtila v hmoždíři, šlo to dobře

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  Hello - máš to moc hezké ;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: pečivo linecké s bon pari linecké cukroví s bonpari perníčky s vitrážkou zdobení pečiva linecké s vitrážkou cukroví s bon pari pečivo s vitrážkou perníčky s bonpari cukroví s bonpari linecké bonpari bonpari bonbóny linecké s vitráží perníčky s bon pari línecke testo s bonbonem vitrazovy pernik zele perničky s vitraží vitražkou cukrovi s vitrazi linecké cukroví s želé bonbony perníčky s želé bonbony