Snadný ovocný salát

Saláty Doba přípravy: Záleží na tom, jak si rychle máknete :D - 20 min. 1 názor

Saláty Doba přípravy: Záleží na tom, jak si rychle máknete :D - 20 min. 1 názor

Suroviny 2 porce

4 jablka
2 hrušky
2 broskve nebo nektarinky
4 mandarinky
2 banány
3 activie bílé
cukr
čokoláda na vaření
pár piškotů

Postup přípravy receptu

 1. Potřebujeme nějakou mísu. Jablka, hrušky, banány nakrájíme na kostičky, asi tak 1-2 cm. Nektarinky nebo broskve musíme vypeckovat, a nakrájet společně s ostatním ovocem, což je jasné. Oloupané mandarinky rozdělíme a měsíček překrojíme na půl. Vše naházíme do mísy a dvě aktivie smícháme s ovocem.

 2. Přidáme trošku cukru, dle chuti. Mně stačí 3 špetky. Všechno řádně zamícháme, a necháme chvilku být.

 3. Teď si necháme nahřát čokoládu. Do obyčejného hrníčku dáme sáček čokolády na vaření, a zalijeme horkou vodou a čekáme.

 4. Zatím jdeme zdobit. Dospod nádoby dáme pár piškotů, aby na dně byly vedle sebe. Na ně nalijeme trošku aktivie, aby piškoty kryla. Aktivii ještě odložíme, budeme jí potřebovat.

 5. Teď nasypeme ovocný salát do 3/4 nádoby, a lehce zarovnáme lžičkou. Přidáme zase troškou aktivie, aby překrývala salát, a rozehřátou čokoládou polijeme naporcovaný salát v mističce nebo pohárku tak, aby překrývala skoro celou plochu nádobky. Čokoláda také hezky steče dolu, takže to bude vypadat hezky.

 6. Na vrch můžeme dát měsíček mandarinky nebo jahodu.

Poznámka od kuchařky

Nejvhodnější jsou pohárky.Při příležitostnější chvilce si můžete přidat i deštníček.

Komentáře k receptu Snadný ovocný salát

 • Terka, Bára, Ivuščanka Terka, Bára, Ivuščanka(neregistrovaná)

  Děkujeme za super recepíííík... :-K :-8

  Odpovědět

Tématické fráze: ovocný salát recept na ovocný salát vánoční ovocný salát ovocný salát recept jak vypeckovat broskve ovocný salát s banánem aktivie ovocný salát s čokoládou jak vypeckovat nektarinky ovocné saláty recepty ovocné saláty salát z nektarinek recept ovocný salát jednoduchy ovocný salát recepty na ovocné saláty ovocné saláty s banánem recepty na ovocný salát z jablek ovocné saláty recepty ovocný salát z jablek rychlý ovocný salat