Vajíčko v mikrovlnce

Mikrovlnná trouba Doba přípravy: 3 minuty 31 názorů

Mikrovlnná trouba Doba přípravy: 3 minuty 31 názorů

Suroviny 1 porce

2 vejce
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Rozklepneme vajíčka opatrně do misky (ať se nerozbijí žloutky), mikrovlnku nastavíme tak těsně pod maximum (dle výkonu), dáme vajíčka a čekáme, trvá to dle mikrovlnky minutu, dvě, maximálně tři, dle toho jestli vajíčka mají být na měkko, tvrdo, či jak chceme, každopádně po 20 sekundách je lepší vždy mikrovlnku otevřít, překontrolovat.
  Časem se to naučíte odměřit si tak, že kontrola není nutná.

Komentáře k receptu Vajíčko v mikrovlnce

 • Vajickac Vajickac(neregistrovaný)

  zerro: Asi by jste už neměl chodit k vašemu doktorovi, mohla by ve vašem těle zůstat nějaká nebezpečná frekvence z jeho názorů.:-D

  Odpovědět

 • xakru xakru(neregistrovaný)

  zerro: "Zůstávají nezdravé frekvence v těle" :-O
  Máte vůbec představu, jak mikrovlnka funguje? Sníst frekvenci tak nějak nelze. A pokud vám takové bludy navíc potvrzuje váš doktor, tak je pěkný vůl. :-)

  Odpovědět

 • terysha.mathey terysha.mathey(autor receptu)

  zerro: jasně, ale taky nikdo netvrdí, že vaří v mikrovlnce stále a pořád, já vím, že to není nic ok a ničí se tím vitamíny apod. ;-) každopádně na rychlovky, hlavně tedy ohřev některých věcí, které se špatně v kastrolu apod. je to pro mě fakt dobrý a rychlý pomocník

  Odpovědět

 • Mirka Mirka(neregistrovaná)

  zerro:
  Vařím v mikrovlnce skoro všecko, je to rychlé, pohodlné a bez problému.

  Odpovědět

 • zerro zerro(neregistrovaný)

  nejvetsi jed jaky muze kazdy jist je stale varit v mikrovlnce, jednou za cas, jako za mesic je ok, ale stale?? zustavaji tyto nezdrave frekvence v tele. Mam to potvrzene od doktora.

  Odpovědět

 • terysha.mathey terysha.mathey(autor receptu)

  Děkuji za milý komentář:-K

  Odpovědět

 • Anubis Anubis(neregistrovaný)

  V hrnečku 3 vejce zaráz, párátkem opatrně propíchnout žloudky aby se neroztekly, nastavit mikrovlnku na P30 (30% výkonu, protože mám 1200Watt) čas naštelovat na 2:30 minut a START. Mezitím se maže čerstvej chlebík a sype se šnitlíček. pak už se bagruje lžičkou přímo z hrnečku jako ze skořápky.:-)

  Odpovědět

 • evik evik(neregistrovaný)

  Ondra: To byly pěkně drahý vajíčka, ale zkušenostma se člověk učí;-)

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Ondra:tak už jsi Ondro moudřejší;-):yes:

  Odpovědět

 • Ondra Ondra(neregistrovaná)

  Pro blbce, jako jsem třeba já, nedávejte tam ani náhodou tři vejce ve skořápce, taky se vám může stát, že si odskočíte na záchod a po příchodu najdete vysypané sklo z mikrovlnky a vajíčka všude kolem. :-(

  Odpovědět

 • innael innael

  Když potřebuju jedno dvě vajíčka, taky je vařím v mikrovlnce v kalíšku na vajíčka. Ale ještě před vlněním je opatrně propíchnu, aby to neexplodovalo :-8.

  Odpovědět

 • barbra barbra

  S tím nemám moc dobré zkušenosti:-D:Jednou jsme dala do mikrovlnky vejce se skořápkou do vody v hrníčku.A asi za minutu mi buchlo.Byla to rána jak z děla a tolik uklízení že jsm ese nestačila divit.:-DAle určitě vyzkouším:-!:yes::yes:

  Odpovědět

 • baros baros(neregistrovaný)

  syose moc dobre

  Odpovědět

 • terysha.mathey terysha.mathey(autor receptu)

  proč ten zamračený smajl? :)

  Odpovědět

 • vajičak vajičak(neregistrovaný)

  vajica velmi supr a s rohlíkem:-((:yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: vejce v mikrovlnce jak uvarit vejce v mikrovlnce vejce na tvrdo v mikrovlnce vareni vajec v mikrovlnce vejce na mekko v mikrovlnce vaření vajíček v mikrovlnce vajíčko na měkko vajíčka na měkko vajíčka na tvrdo vajíčka z mikrovlnky vareni vajicka v mikrovlnce vajíčko na tvrdo vajíčko z mikrovlnky vareni vejce v mikrovlnce vejce na mekko jak vařit vejce v mikrovlnce vejce z mikrovlnky volske oko v mikrovlnce vajíčko do mikrovlnky vaření v mikrovlnce