Sázená vejce

Postup přípravy receptu

 1. Plochou skleněnou misku vymažeme máslem nebo rostlinným tukem, lehce posypeme solí a pepřem. Na tyto přísady rozklepneme vejce. Žloutek špičkou nože nebo silnější jehlou propíchneme. Vejce vložíme do MT, kterou zapneme na 1 minutu na plný výkon.

 2. Rem: Vejce připravujeme nejlépe po jednom, aby mohlo být v MT umístěno uprostřed točny.

 3. Varianta: Sázená vejce se šunkou: - Do máslem vymazané misky položíme plátek šunky a MT zapneme na 1 minutu na plný výkon. Pak šunku vyjmeme, rozklepneme na ni vejce (žloutek opět propícháme), a misku vložíme zpět na další 1 minutu do MT.

Komentáře k receptu Sázená vejce

 • Jarouš Jarouš(neregistrovaný)

  Asi 99,9 procent populace nazývá sázená vejce volskými oky.

  Odpovědět

 • samouk samouk(neregistrovaný)

  pro Rawwen - co se týče těchto vajec je výklad názvu sporný, na Vašem odkaze se sázejí do vody jako ztracená vejce, pokud si prostudujete třeba internet, zjistíte,že v EU se tak většinou nazývají naše volská oka.Sám se kloním k tomuto názvu, který je odvozen od sázení na pánev.

  Odpovědět

 • thomassinno thomassinno

  rawwen (neregistrovaný/á)
  Zaregistruj se, vlož svůj recept a pak diskutuj :-S

  Odpovědět

 • rawwen rawwen(neregistrovaný)

  Zdarec, sázená vejce se nazývají "sázená" jelikož se vkládají do vroucí vody a vaří se v ní. viz video http://www.epicurious.com/video/technique-videos/technique-videos-eggs/1915458776/eggs-how-to-poach-an-egg/1915433322

  a hlavně mi nikdo netvrďte že sázená vejce jsou volská oka to už by bylo fakt moc
  Jinak se mějte a hodně zdaru

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Hella, tak takové kelímky neznám, díky za upozornění :-)

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Tak na tyto vejce se prodává speciální kelímek na vejce "natvrdo" a tento recept je v přiloženém návodu. Foto kelímků přikládám. Musíte ale vychytat tu přesnou dobu a čas - každá mikrovlnka vlní jinak. Dost mi jich víčko vyrazilo a rozprsklo se, než jsem to vychytala. Ale je to super. Na vejce natvrdo vyklepnete do olejem vytřeného kelímku a pak ho celé kulaté vyklopíte.

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Tak mi to nedalo a zkusila jsem, ale nedělám na plný výkon, ale na poloviční, pak to tak neprská, ale dělá se to trochu déle. A pro 12345, skleněná miska nutně nemusí být, jsou v prodeji i různé umělohmotné formy vhodné do mikrovlné trouby. Koupila jsem si srdíčkovou, ale ještě jsem nevyzkoušela. Ale vždy dělám při sníženém výkonu.

  Odpovědět

 • lenka-m lenka-m

  Hodně to prskalo, dělal jsem to pod poklopem.Ale jinak dobrý.

  Odpovědět

 • 12345 12345

  a musí byt skleněná miska? :-/

  Odpovědět

Tématické fráze: vejce v mikrovlné troubě jak uvařit vejce v mikrovlnce vejce natvrdo recept vejce v mikrovlnce volské oko v mikrovlnce vaření vajec v mikrovlné troubě jak udělat vejce v mikrovlnce vejce natvrdo v mikrovlnce recepty z vajec vaření v mikrovlné troubě recepty vareni vajec natvrdo vejce mikrovlnka sázená vajíčka hrníčkové knedlíky v mikrovlnce volská oka v mikrovlnce hrníčkové knedlíky v mikrovlné troubě vaření v mikrovlné troubě sázené vajíčko ztracene vejce v mikrovlnce vaření vajec v mikrovlnce