Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Banánové palačinky, lívance, dorty a další moučníky pro slavností příležitosti. Pochoutky z oblíbeného ovoce
Zdroj: Top recepty

Banány jsou pochoutkou samy o sobě. Stačí je oloupat a můžeme se do nich pustit. Jejich výborná chuť a snadná příprava je zároveň předurčuje k přípravě mnoha moučníků a sladkých jídel. Můžeme je přidávat do těst na palačinky a lívance. Hodí se ke zdobení hotových moučníků.

Palačinky a lívance s banány

Banány přidáváme do palačinkových a lívancových těst nebo je používáme ke zdobení již hotových palačinek, lívanců a sladkých omelet. V kombinaci se šlehačkou, zakysanou smetanou a strouhanou čokoládou to je pochoutka. K rozmačkaným banánům stačí přidat vajíčko, umíchat těstíčko a můžeme smažit palačinky. Nejrychlejší smaženou dobrotou jsou smažené banánové plátky - jednoduše banán nakrájíme na silnější šikmé žezy, které hned smažíme na oleji. Jíme je hned po usmažení, případně ještě dozdobíme šlehačkou nebo zakysanou smetanou.

Banánové řezy

Banánové řezy si stačí představit a už na ně máme chuť. Oblíbené jsou nejrůznější kombinace s oříšky (vlašskými, lískovými nebo mandlemi) a dalším barevně odlišným ovocem. Tyto lákavé moučníky podáváme při svátečních rodinných příležitostech, často zdobené čokoládou.

Rolády a další pochoutky

Čerstvé banány používáme do moučníků, které jsou určené k rychlé spotřebě. Vkládáme je do rolád, kde mohou vyplnit střed. Přidáváme je do krémů, kterými po upečení promažeme těsto. Banán vytvoří z jednoduchého zákusku žádanou lahůdku. 

Banány jako součást těst

Rozmačkané banány dodají těstům vláčnost a vlhkost podobně jako nastrouhaná jablka. Přidávají se do těst na lité buchty a bábovky. Jeden menší banán nebo půlka většího nahradí jedno vejce při pečení. Můžeme vyzkoušet perníkové pečivo s banánem nebo kefírovou buchtu podle oblíbených receptů našich uživatelů.

Banánové dobroty na plechu

Když čekáme návštěvu a vybíráme na pohoštění něco zvlášť dobrého, nabízí se nám některý z oblíbených moučníků z našeho receptáře, ve kterých banány nesmí chybět. Návštěva si určitě pochutná. Použití banánů do moučníků je díky jejich jemné konzistenci velmi jednoduché a rychlé.

Banánové dorty

Banány jsou oblíbenou součástí nepečených i pečených dortů. Od uživatelů jsou na našich stránkách zajímavé recepty na kubánské banánové dorty - dorty s vysokou vrstvou pařížské šlehačky a čokoládovou polevou, dozdobené podle vlastní fantazie a přání.

Banány, stejně jako další atraktivní ovoce, pozvednou jednoduché moučníky na lahodné dobroty. Vychutnejme si je.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více