Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Brzy se dočkáme dlouho očekávaného večera, kdy 5. prosince, v předvečer svátku svatého Mikuláše, dostávají děti nadílky, které si podle míry zlobení zaslouží. Poradíme vám, čím je překvapit a zároveň potěšit. Na své si přijde každé dítko, i to zlobivé.

Svátek svatého Mikuláše a jeho oslavy přetrvávají navzdory všemu i v moderní době. Podstatou je snaha potěšit své blízké a připomenout si lásku, štědrost a laskavost k druhým. Oslavy tohoto svátku jsou nejen pro děti předzvěstí blížících se Vánoc.

Co dát dětem do mikulášského balíčku

Nelamte si hlavu tím, čím naplnit balíček, aby se dětem nadšením rozzářila očička. Poradíme vám:

  1. Základem je čerstvé ovoce - mandarinky, pomeranče, jablka, banány, ale i ananas, datle nebo fíky. Sušenému ovoci pak vévodí křížaly, rozinky a švestky.
  2. Perníčky a sušenky vykouzlí dětem úsměv na tváři. Na perníčky je spousta skvělých receptů, stejně tak na dětmi milované sušenky
  3. Ořechy také patří do mikulášského balíčku. Nejčastěji se do něj dávají neloupané buráky (které jsou ve skutečnosti luštěninou) či jiné ořechy, ať už přírodní nebo máčené, např. ve vysokoprocentní čokoládě. Oblíbený je také mix oříšků, ze kterého si vybere každý.
  4. Na ovocných kůžích a müsli tyčinkách si rád smlsne úplně každý milovník sladkého, jsou skvělou náhradou za přeslazené želé a nejrůznější tyčinky.
  5. V některých rodinách bývá zvykem do balíčku přidat také mrkev, aby mohla posloužit jako nos pro sněhuláka. Stejnou službu udělá i uhlí, nemusí ho dostat jen zlobivé děti.
  6. Již tradičně mnoho dětí nachází v mikulášském balíčku čokoládové figurky Mikuláše, čerta a anděla. Ty však můžete nahradit postavami vytvořenými z perníčků nebo kynutého těsta.
  7. Pokud chcete udělat dětem radost jinou, než pouze „jedlou“, můžete k nadílce přidat malou hračku.

Malým (i velkým) zlobivcům můžete za okno připravit brambory a uhlí, ať už pravé či nikoliv. Uhlí je v dnešní době k dostání jako sladkost, stejně tak marcipánové brambory. Upečte si spolu s dětmi kynutého Mikuláše i s čertem:

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více