Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 nápadů na Mikulášskou nadílku: Potěšte děti zajímavými tipy na chutné mlsání
Zdroj: Toprecepty

Blíží se Mikulášská nadílka a vy přemýšlíte, čím obohatit balíček pro děti? Inspirujte se našimi nápady, jak nadílku zpestřit doma připravenými dobrotami. Máme pro vás hned 7 tipů, co do balíčků připravit.

Mimo různé kupované či doma připravené dobroty můžeme balíček naplnit exotickým a dalším oblíbeným ovocem, na kterém si naše děti pochutnají. Drobná hračka, případně adventní kalendář bývají další častou náplní do Mikulášské nadílky.

  1. Kynutý Mikuláš
  2. Jablkové chipsy
  3. Kynutý čert a Mikuláš (pajtáše)
  4. Čerti - makovky
  5. Čertí "drobečkové" aneb drobečkoví čerti
  6. Ovocné želé bonbony
  7. Andělské sušenky

1. místo

 

Nadílku můžete obohatit o doma upečené Mikuláše, které dozdobíte semínky a polevou. Mikuláše pečeme z kynutého těsta, které rozválíme a vykrajujeme z něj trojúhelníky, ty představují Mikulášovu hlavu.

2. místo

 

Pytlíček sušeného ovoce mohou děti zobat jako zdravou svačinku. Připravit můžeme i oblíbené a atraktivní ovocné kůže z ovocného pyré. V ovocné kůži můžete druhy ovoce různě kombinovat či dochucovat.

3. místo

 

Z kynutého těsta tvarujeme i jednoduché postavičky představující čerta či Mikuláše, tzv. pajtáše. Dozdobit můžeme semínky a sušeným ovocem. Postavičkami buď překvapíme děti v nadílce, nebo je zapojíme do jejich přípravy a užijeme si společný čas při tvoření.

4. místo

 

Čertí makovky připravíme velmi podobně, ale jsou ještě rychlejší. Nejen, že jejich upečení a tvarování je snadné a svižné, ale navíc budou skvěle chutnat všem, kdo se do nich zakousnou. Jen nezapomeňte na čas potřebný na kynutí těsta.

5. místo

 

Z drobečků z pečení perníčků můžete připravit roztomilé čertíky, kteří poslouží i jako tematická výzdoba, protože nejlépe vyniknou v podobě zápichů. Kuličky z připravené hmoty napichujeme na špejle a zdobíme čokoládovou polevou a marcipánem.

6. místo

 

Z želatiny připravíme podle následujícího popisu domácí ovocné bonbony. Atraktivní tvary vytvoříme díky silikonovým formičkám, ve kterých necháme želatinu v ledničce zatuhnout a poté je velmi jednoduše z formiček vyjmeme.

7. místo

 

Pro hodné děti můžeme připravit tyto andělské sušenky. Použít lze samozřejmě i jiný motiv. Razítko nám pomůže vytvořit na sušence příslušný obrázek a díky namočení v kakaovém prášku bude i lépe viditelný.

Máte rádi klasiku? Pak určitě neuděláte chybu upečením čertů, andělů i Mikulášů z perníkového těsta. Použít můžete následující recept, díky kterému budou perníčky hned měkké a vhodné ke konzumaci:

 

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více