Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak pěstovat řeřichu. Nenáročná rostlina k rychlení za oknem, která se hodí do pomazánek
Pixabay

Oblíbená a nenáročná rostlinka k domácímu rychlení je řeřicha. Obsahuje vitamíny a důležité látky, které prospívají našemu zdraví. Její příjemná štiplavá chuť připomíná ředkvičky, křen nebo květy lichořeřišnice.

Jak vysévat řeřichu

Malý plastový tácek, misku nebo talíř vysteleme buničitou vatou, kterou mírně navlhčíme. Místo vaty postačí tři obyčejné ubrousky, které položíme na sebe. Tři proto, aby vytvořily vrstvu, která nasákne dostatek vody. Na povrch navlhčené vrstvy rozložíme hustě semínka řeřichy.

Pěstování řeřichy

Do rychlení se pouštíme především v zimním a předjarním období, když potřebujeme zvýšit příjem vitamínů. Semínka řeřichy jsou levná a pěstování velmi snadné. Rašící rostlinky potřebují vláhu, světlo a teplo. Řeřicha by měla během 7 - 14 dnů dostatečně vyrašit - tj do výšky 4 - 6 cm. Sklízíme ji pomocí nůžek.

Využití řeřichy

Používáme ji čerstvou, bez tepelného zpracování. Je výborná ke zdobení jídel na talíři. Sypeme jí namazaný chléb nebo přidáváme do pomazánek. Vyséváme ji opakovaně, v pravidelných intervalech. Můžeme mít současně několik tácků s mladou řeřichou různého stáří. Na rozdíl od pažitky řeřichu seřízneme pouze jednou, těsně nad pěstebním povrchem, poté ji dále nepěstujeme.

Řeřicha je mimořádně oblíbená rostlinka k domácímu rychlení. Během několika dnů nám vyrostou maličké rostlinky, které můžeme sklízet. Z jednoduchého pěstování, které rychle přináší výsledky, budou mít radost i děti.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář