Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čím naplnit sladké palačinky? Máme pro vás inspiraci na lahodné náplně oblíbené dobroty
Zdroj: pixabay, RitaE

Přemýšlíte, čím obměnit a vylepšit náplně oblíbených palačinek? Přinášíme inspiraci a tipy na lahodné náplně, díky kterým budou vaše palačinky opět jiné a ještě více si na nich pochutnáte.

Palačinky se výborně hodí k snídani, obědu i večeři. Neurazíte s nimi ani návštěvu a vždy si na nich skvěle pochutnáte. Co je ale tentokrát udělat trochu jinak? Třeba jen díky odlišné náplni, než kterou palačinky obvykle plníme.

Čím naplnit sladké palačinky

Možností na plnění palačinek je velké množství. Teprve chutná náplň dá palačinkám tu nejlepší chuť, proto si i na výběru náplně dejte záležet. Některé náplně můžeme různě kombinovat a vzájemně doplňovat.

  • Marmeláda - to je osvědčená klasika a zároveň nejrychlejší způsob plnění a dochucení palačinek. Stačí je namazat marmeládou, která je zrovna po ruce. Chutná marmeláda určitě nezklame, navíc jich je celá řada druhů, takže je z čeho vybírat.
  • Povidla - připomínají chutí marmeládu, ale obsahují méně cukru. Mnozí jim dávají přednost před marmeládou. K plnění palačinek by neměla být příliš hustá.
  • Nutella či jiná čokoládová nebo oříšková pomazánka - tohle je rozhodně lákadlo pro děti i dospělé. Nutellu můžeme kombinovat s dalšími náplněmi (např. s tvarohovou) a můžeme si ji připravit dokonce v domácí verzi. 
  • Ovocný kompot - další zajímavé řešení, které se hodí zejména k velkým palačinkám z palačinkovače, které efektně plníme kombinací různých náplní naráz. Zvolíme si atraktivní druhy a kompotované ovoce necháme před použitím okapat. Vyzkoušejte např. náplň ze zavařených dýní na způsob ananasu nebo jahody či broskve.
  • Sirup - oblíbený je například javorový či čekankový sirup. Vyzkoušejte ale použít třeba i vlastnoručně vyrobený pampeliškový sirup. Sirupy jsou skvělé i na ozdobení již naplněných palačinek. Co třeba krásně barevný sirup z malin, černého rybízu či aronie? Vaše palačinky s ním budou ještě lákavější.
  • Velmi rychlou možností je použít obsah ovocné kapsičky pro děti.
  • Tvaroh - z tvarohu připravíme sladkou náplň, která strávníky určitě nadchne. Příprava není vůbec složitá, stačí tvaroh přisladit vanilkovým cukrem nebo medem a upravit na vhodnou konzistenci. Můžeme k němu přidat spařené rozinky nebo trochu kokosu. Krásnou barvu získá tvarohová náplň, když do ní přimícháme trochu marmelády nebo hustého sirupu. K dochucení tvarohu lze použít i ovoce (čerstvé, mražené nebo kompotované), skořici, kakao, granko či nasekané oříšky nebo nutellu.

Hledáte stále ten správný recept na palačinky? Co je třeba vyzkoušet podle rychlého hrníčkového video-receptu, možná to bude pro vás ten pravý, který si zamilujete. Navíc k tomu ani nepotřebujete váhu.

A jaká je vaše nejoblíbenější náplň sladkých palačinek? Budeme rádi, když se s námi podělíte o své tipy do komentářů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více