Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Krtkův dort je nehynoucí klasika, kterou zná snad každý. Dort je plněný banánem a lahodnou náplní ze šlehačky s čokoládou, která je zkrátka neodolatelná. Hodí se jako sladká tečka ke kávě nebo i jako narozeninový dort.

Krtkův dort můžeme znát z obchodu ve formě polotovaru. Dort je plněný banánem a krémem, poté posypaný rozdrobeným korpusem, který vytvoří doslova krtčí hromádku. Tuto dobrotu si můžeme připravit i doma a bude chutnat stejně skvěle.

Jak připravit krtkův dort

Na korpus budeme potřebovat

  1. Nejprve smícháme mouku s kakaem a práškem do pečiva. Vejce rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků, z bílků ušleháme sníh.
  2. Nyní ušleháme v jiné míse olej, cukr a žloutky, po chvilce přidáme rum. Po částech zašleháváme smíchanou mouku s kakaem a také mléko. Na závěr pouze vmícháme tuhý sníh z bílků.
  3. Vlijeme do vymazané a kokosem vysypané dortové formy, pečeme při teplotě přibližně 180 °C po dobu 30 minut. Po upečení dort necháme vychladnout. Po obvodu korpusu vytvoříme kruh 1,5 cm od okraje a vnitřek kruhu vydlabeme. Avšak pozor, dno dortu musí zůstat neporušené. Vydlabaný korpus poté rozdrobíme.
  4. Na krém si vyšleháme šlehačku dotuha. Poté v jiné míse smícháme cukr, ztužovače a nahrubo nastrouhanou čokoládu, nasypeme do téměř ušlehané šlehačky a vše došleháme.
  5. Celé banány rozkrojíme na polovinu a vyložíme jimi vnitřek korpusu, na to navrstvíme krém, aby vytvořil kopeček. Na něj nasypeme rozdrobený korpus, ten vytvoří efekt krtčí hromádky.

Pokud nemáte po ruce zrovna dortovou formu, můžete připravit krtkův dort také na plechu a přesto vám vznikne dokonalý dezert k odpolední kávě.

Přejeme dobrou chuť.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více