Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak připravit nepečený cheesecake? Lahodný krémový dort se sušenkami a ovocem zvládnete velmi snadno
Zdroj: Toprecepty-KudrnkaS

Cheesecake nese pojmenování po krémové sýrové náplni, která jej spolu s máslovým sušenkovým základem činí opravdu lahodným. Je vláčný a má spoustu variací, jak jej můžeme připravit. Navíc cheesecake zvládneme jednoduše i bez pečení.

Cheesecake je řecký dezert, který připravujeme v dortové formě a vzhledem k tomu, že výborně chutná i vypadá, je ideální ke kávě, nebo jako narozeninový dort. Základem jsou křupavé sušenky, na které navrstvíme sladkou krémovou náplň a ozdobíme oblíbeným ovocem. Variací cheesecaků je velká spousta. Můžeme připravit pečený, ovocný, čokoládový, nebo citronový. Velmi oblíbený a na přípravu jednoduchý je nepečený cheesecake, který můžete vyzkoušet podle našeho návodu. 

Jak připravit nepečený cheesecake

Cheesecake znamená také sýrový dort, ale nenechme se zmást, pojmenování totiž nese po krémovém sýru typu Philadelphia, jejíž nejbližší alternativou je u nás oblíbené mascarpone, ze kterého často nepečené cheesecaky připravujeme. Nesmí chybět také máslové sušenky, nejlépe Esíčka, BeBe, Derby, nebo i Lotus, které tvoří základ celého dortu. Sušenky podrtíme válečkem, nebo rozmixujeme v mixéru, abychom získali drť. Připravíme si dortovou formu, kterou vyložíme pečicím papírem.

  1. Sušenkovou drť smícháme se změklým máslem do kompaktní hmoty. Pro vůni můžeme přidat i trochu rumu.
  2. Upěchujeme na dno dortové formy a dáme chvíli ztuhnout do chladničky. 
  3. Připravíme si náplň ze smetanového sýru, cukru a citronové šťávy. 
  4. Zlehka vmícháme vyšlehanou šlehačku a želatinu, aby náplň lépe ztuhla. 
  5. Směs nalijeme na sušenkový základ a dáme ztuhnout do chladničky, nejlépe do druhého dne
  6. Ozdobíme čerstvým nebo rozmixovaným ovocem. 

Nepečený cheesecake s bílou čokoládou

Patříte k milovníkům bílé čokolády a zároveň snadných dezertů? Vyzkoušejte si připravit nepečený cheesecake s náplní z mascarpone, tvarohu, šlehačky a bílé čokolády. Je připravený během chvilky a nejlépe chutná po odležení druhý den. 

Celý postup můžete zhlédnout ve video-návodu

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více