Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Když pořádáte větší sešlost v soukromí, potřebujete kromě organizačních schopností také nápady, čím a jak společnost pohostit. Třeba vám naše tipy a rady přijdou vhod.

V létě jsou moderní různé garden party a grilovačky, v zimě zase zabijačky nebo silvestrovské hostiny. Někde si můžete najmout firmu, která raut uspořádá i u vás doma, ale pokud máte méně než 20 hostů, nechcete mít nadbytečné výdaje, navíc pokud rádi vaříte, nebude pro vás problém to zvládnout vlastními silami.

Jak zorganizovat pohoštění pro velkou návštěvu

Předpokládejme ochotnou pomoc rodiny nebo kamarádů.

  • Vytvořte plán a přehled podávaných pokrmů i nápojů. Vyhnete se nepříjemnému faux pas, že jste na něco zapomněli.
  • Využijte sezónní potraviny a slevové akce.
  • Nakupte trvanlivé potraviny a nápoje s předstihem.

Letní sešlost s přáteli nebo širší rodinou je v hezkém počasí požehnáním. Máme k dispozici mnoho čerstvého ovoce a zeleniny k přípravě pohoštění. Také něco dobrého připraveného na ohni přijde vhod.

Nápoje na letní hostině

Vhod přijdou různé limonády, nízkoalkoholické nápoje, šumivá vína. Vždy je lépe mít na výběr více druhů než méně. Je to znak dobrého hostitele. Jak vyřešit rychlé chlazení nápojů si můžete přečíst v našem článku. V horku také více osvěží ledová káva nebo mátový čaj.

Pokrmy na letní sešlost

Můžeme mít předem připravený pestrý výběr ze studených předkrmů. Zde se skvěle uplatní čerstvá zelenina i ovoce. Lákají strávníky svěží barevností, šťavnatostí a křupavostí. Ale i sýry, trvanlivé uzeniny nebo některé masité výrobky si najdou své strávníky. Velmi oblíbené v sezóně je grilování. Grilovat můžete maso v celku i v porcích, uzeniny, sýry, zeleninu i ovocePotraviny je nutné mít zabezpečené proti obtížnému hmyzu. Využijte na to různé poklopy, utěrky, záclonky apod. K pochutinám mějte dostatek pečiva.

Sladkosti pro letní posezení

Šlehačkové a krémové zákusky a dorty odložte na chladné období. Milovníkům sladkého v teplém počasí raději nabídněte zmrzlinu, různé pudinkové nebo tvarohové poháry, ovocné špízy, ovocný salát, z pečeného např. muffiny, sušenky. Dají méně práce než krémový dort a budou mít větší úspěch.

Přejeme vám pěkné počasí a příjemné hosty, protože to je k vydařené akci důležitý předpoklad. Ať se akce podaří!

Začátečníkům možná pomůže videorecept na špízy s marinovaným masem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více