Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Lehká letní jídla: Která jsou nejoblíbenější
Zdroj: Pixabay

V létě většina lidí instinktivně tíhne k lehké stravě. Vyhýbáme se těžkým a tučným jídlům jako jsou smetanové omáčky, majonézové saláty a tučná masa. Využíváme bohatou nabídku sezonní zeleniny, ovoce, nových brambor, hub a málo tučného masa. Automaticky máme chuť na chlazené nápoje, zmrzlinu apod. Můžeme této chuti přizpůsobit i jídelníček.

Letní recepty

Ačkoliv každý, kdo není školou povinný, si nemůže užívat výsadu letních prázdnin, v nejteplejším období roku máme všichni tendenci tak trochu zvolnit a užívat si sluníčka a krásného počasí. Kdo by…

Nic nám nebrání vyhledat a tvořit ze zdejší bohaté databáze studených polévek ovocných i zeleninových, které vhodně doplní minerály, vitaminy a tekutinu vypocené v horkém dni. Všichni známe Gaspacho, Tarator i Vychissois, ale najdete zde i jiné zajímavé chutě.

Léto přeje salátům

Saláty, které doplníme masem nebo sýrem, se mohou stát i hlavním chodem nebo alespoň výbornou, zdravou a osvěžující přílohou. A nemusí to být jen obligátní Šopský nebo Řecký salát. Můžete se rozmazlovat i méně tradičními chutěmi.

Léto na grilu

Léto patří dovolené a setkávání v širší rodině nebo s přáteli. A k tomu neodmyslitelně patří i grilování. Grilovat můžeme téměř vše – maso, ryby, houby, sýry, zeleninu, ovoce i pečivo. Podle našich receptů, kterým je věnovaná dokonce celá kategorie, se vám jistě vše podaří na výbornou a budete za hvězdy takových setkání.

I jednoduchým a rychlým pečivem nebo zajímavými přílohami zabodujete.

Jaký zvolit dezert?

Nepečené moučníky jsou oblíbenou, většinou rychlejší, obdobou klasických pečených dezertů. Zejména v parném létě, kdy se nikomu nechce trávit čas u rozpálené trouby, bývají ideální volbou. Základ… Podívejte se na všechny nepečené a mražené.

 

A tečkou nakonec bývá dezert. Své hosty a rodinu můžete oslnit i potěšit domácími sorbety, zmrzlinovými poháry nebo ovocnými dezerty.

Chlazené nápoje osvěží

A v neposlední řadě chladivé i chlazené nápoje. Nemusí to být jen ledová káva. Zkuste připravit i některý z těchto báječných a osvěžujících drinků a limonád.

Jednoduché letní recepty

 

V letní sezoně většinou vaříme jednoduše, využíváme pokrmy z jednoho hrnce nebo pekáčku, abychom zbytečně netrávili u rozpáleného sporáku čas a mohli ho využít jinak.

Svačiny na výlety

 

Na výlety připravte některý ze sendvičů nebo sušenky, které ocení hlavně děti. Něco malého do ruky na doplnění energie každý popadne rád. Ne vždy totiž máme na výletě nablízku fungující obchod s potravinami nebo stánek s občerstvením.

 

 

Komentáře

janatka janatka

2. 8. 2021 13:05

Když se v létě nechce tolik stát u sporáku a vymýšlet a dlouze vařit, tak jsou saláty ideální jídlo.;-)

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více