Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak upéct kakaové, skořicové a ořechové sušenky. Populární retro sušenky podle oblíbených receptů
Zdroj: Top recepty

Sušenky mají rády děti a pochutnají si na nich i dospělí. Dají se použít jako svačina nebo jednoduché a rychlé pohoštění pro návštěvu. Pěkně vypadají, jsou trvanlivé a díky tomu je můžeme mít stále po ruce.

Chutné a trvanlivé mlsání

Mezi nejoblíbenější stálice mezi sušenkami patří ty s kakaovou, skořicovou nebo ořechovou příchutí. Kdo by neznal populární esíčka, koka nebo derby - stále totiž patří mezi žádané retro sušenky, které si můžeme jednoduše koupit. Jenže sáček je brzy prázdný a chuť by ještě byla.

Skořicové sušenky

Podle našeho receptáře si oblíbené pochoutky snadno upečeme i sami doma. Můžeme se nechat inspirovat recepty, podle kterých se do sušenek přidává skořice. Pod každým receptem jsou zajímavé diskuze se zkušenostmi těch, kdo recept vyzkoušeli. Jejich rady a postřehy nám pečení ještě více usnadní.  

Kakaové sušenky

Další oblíbenou přísadou je kakao, které je součástí sušenek typu "koka". Z těsta, v němž nesmí chybět kokos , vytvarujeme malé kuličky, které vidličkou stlačíme do placičky. Kakao patří i do domácích fitness celozrnných sušenek - použijeme je jako snídani nebo svačinu s jogurtem a ovocem.

Ořechové sušenky

Ořechová chuť se nikdy neomrzí. Můžeme využít vlašské nebo lískové ořechy, strouhaný kokos a mandle. Vhodná jsou i semena - mák, sezam, len a další. Použitím ořechů a semen do sušenkového těsta snižujeme potřebné množství tuku (másla nebo jiného), které musíme přidat. 

Všechny uvedené sušenky jsou lákavou inspirací, jak si tuto dobrotu snadno a rychle upéct doma. Práci si usnadníme použitím vykrajovátek, které navíc dají sušenkám atraktivní tvary. Motivy a vzory zvířátek potěší hlavně děti.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více