Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Naše kuchařka 2 právě v prodeji!

Do obchodu

Jak upéct kakaové, skořicové a ořechové sušenky. Populární retro sušenky podle oblíbených receptů
Top recepty

Sušenky mají rády děti a pochutnají si na nich i dospělí. Dají se použít jako svačina nebo jednoduché a rychlé pohoštění pro návštěvu. Pěkně vypadají, jsou trvanlivé a díky tomu je můžeme mít stále po ruce.

Chutné a trvanlivé mlsání

Mezi nejoblíbenější stálice mezi sušenkami patří ty s kakaovou, skořicovou nebo ořechovou příchutí. Kdo by neznal populární esíčka, koka nebo derby - stále totiž patří mezi žádané retro sušenky, které si můžeme jednoduše koupit. Jenže sáček je brzy prázdný a chuť by ještě byla.

Skořicové sušenky

Podle našeho receptáře si oblíbené pochoutky snadno upečeme i sami doma. Můžeme se nechat inspirovat recepty, podle kterých se do sušenek přidává skořice. Pod každým receptem jsou zajímavé diskuze se zkušenostmi těch, kdo recept vyzkoušeli. Jejich rady a postřehy nám pečení ještě více usnadní.  

Kakaové sušenky

Další oblíbenou přísadou je kakao, které je součástí sušenek typu "koka". Z těsta, v němž nesmí chybět kokos , vytvarujeme malé kuličky, které vidličkou stlačíme do placičky. Kakao patří i do domácích fitness celozrnných sušenek - použijeme je jako snídani nebo svačinu s jogurtem a ovocem.

Ořechové sušenky

Ořechová chuť se nikdy neomrzí. Můžeme využít vlašské nebo lískové ořechy, strouhaný kokos a mandle. Vhodná jsou i semena - mák, sezam, len a další. Použitím ořechů a semen do sušenkového těsta snižujeme potřebné množství tuku (másla nebo jiného), které musíme přidat. 

Všechny uvedené sušenky jsou lákavou inspirací, jak si tuto dobrotu snadno a rychle upéct doma. Práci si usnadníme použitím vykrajovátek, které navíc dají sušenkám atraktivní tvary. Motivy a vzory zvířátek potěší hlavně děti.

Tento tip je užitečný  (15x)

Pokud se vám tip líbí  klikněte na tlačítko

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář

Sladká první republika

Kristina Šemberová

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e‑mailem. Vaše Marie Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům