Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak připravit plněná vejce. Na krásné a chutné pohoštění potřebujeme vařená vajíčka
Zdroj: Top recepty

Plněná vejce jsou zajímavou alternativou k různým chlebíčkům a jednohubkám. Využít je můžeme jako chutné pohoštění pro návštěvu a nebo si je připravíme jen tak k zakousnutí, když přemýšlíme, co se zbytkem vajec.

Příprava plněných vajec

Pro přípravu plněných vajec potřebujeme vejce uvařená natvrdo, na což nám postačí vařit je 9 minut. Uvařená vejce oloupeme a po vychladnutí podélně nebo příčně rozkrojíme - podle toho, která varianta se nám esteticky více líbí - a vyjmeme žloutek.

Náplně do vajec

Vejce můžeme plnit v podstatě jakoukoli oblíbenou pomazánkou, ale hodí se především ty, z nichž jde vyšlehat jemný krém. Především sýrové pomazánky se budou k vejci chuťově velmi hodit. Inspiraci na tyto náplně najdeme v našem receptáři. Nejčastěji do nich použijeme:

Jak vejce aranžovat

Připravenou náplň vložíme do zdobícího sáčku a nastříkáme do vajec. Vejce  naaranžujeme na obložené mísy a dozdobíme. Ke zdobení jednotlivých vajec využijeme:

Pokud přemýšlíte jakou další dobrotu připravit z uvařených vajec, pak se nechte inspirovat následujícím video-receptem na přípravu vaječného salátu:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více