Drobenkové placky

Moučníky Kynuté Doba přípravy: 1,5 hodiny 8 názorů

Moučníky Kynuté Doba přípravy: 1,5 hodiny 8 názorů

Suroviny 10 i více podle velikosti

500 g hladké mouky
1 vejce
200 ml mléka
100 ml oleje
4 polévkové lžíce cukru krupice
1 kostka droždí (42 g)
špetku soli
Drobenka:
máslo
hrubá mouka
cukr mletý
aasi 15 dkg rozpuštěného másla na maštění buchet

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy prosejeme mouku, přidáme sůl, vejce rozšlehané v polovině mléka, olej a kvásek, který jsme si udělali ze zbytku mléka, droždí a cukru.

  2. Zaděláme těsto a necháme nakynout.

  3. Z vykynutého těsta děláme tenké placky (asi 5 mm vysoké, průměr 10-12 cm, můžou se dělat i menší), dáme na plech vyložený pečícím papírem, posypeme po celém povrchu drobenkou, dobře přitlačíme, placky by se měly ještě trochu roztáhnout (čím tenší, tím lepší).

  4. Pečeme na 200°C do zčervenání.

  5. Po vychladnutí pocákáme roztopeným máslem.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Tento recept vznikl, když mi zbylo těsto z koláčků a já jsem přemýšlela co s ním. Teď když peču koláče, tak zadělám víc těsta a peču placky.

Zmizí dřív jak koláče.

Komentáře k receptu Drobenkové placky

Tématické fráze: kynuta placka s drobenkou drobenkové těsto placka koláč s drobenkou na maštění buchet po povrchu placka tvarohem a s drobenkou kynuta placka s drobenkou recept turecké placky placka s tvarohem a drobenkou placka s drobenkou a tvarohem placka na koláč drobenkova tvarohová placka recept na drobenkovou placku placek s drobenkou placky kolace placka s ovocem a drobenkou kynutá drobenková placka oblíbené placky brobenková placka drobenková recept drobenkovou placku