Drobenkový koláč I.

Suroviny

200 g Hery (másla nebo jiného tuku)
2 sklenky polohrubé mouky
1 sklenka moučkového cukru
2 vejce
1 sklenka mléka
1 prášek do pečiva
ovoce dle sezóny

Postup přípravy receptu

 1. Smícháme tuk, cukr a mouku. Odebereme sklenici této směsi a do zbytku přidáme vejce, mléko a prášek do pečiva. Těsto nalijeme na vymazaný a vysypaný plech, poklademe ovocem a posypeme odebranou drobenkou. Upečeme dorůžova.

Komentáře k receptu Drobenkový koláč I.

 • Lukáš Křupka Lukáš Křupka(neregistrovaná)

  MM to sice nenapsal hezky, ale zase dělat si srandu není taky zrovna slušná reakce. Srozumitelněji to jde. V postupu sice nic nechybí, ale spousta začátečníků (jako já), by přivítala informaci o teplotě a době pečení. Každý není zkušený kuchař. Takže asi tak...stačí přidat jednu větu s chybějící informací a ne si hned hrát na chytráka přechytrého a dělat z lidí blbce

  Odpovědět

 • stanulinek stanulinek

  Taky nevím čemu MM nerozumí, jednodušeji a srozumitelněji to snad ani nejde :-) :-*

  Odpovědět

 • yanull yanull(moderátorka)

  Michal Slavíček: Dobře jste to MM vysvětlil, doufám, že je nyní spokojen:yes:. Já bych jen pro úplnost doporučila zasadit ještě stromy kvůli ovoci a to s předstihem ;-):-)

  Odpovědět

 • Michal Slavíček Michal Slavíček(neregistrovaný)

  Pro MM: s těmi mamlasy bych byl opatrný, by jste jako mamlas nevypadal sám. Tak tedy: pole zořeme a uvláčíme. Teď je třeba se rozhodout, zda budeme sít ozim či jař. Nicméně po žních získané zrno, resp. jeho část odvezeme do mlýna k semletí na polohrubou mouku. Dále si musíme vypěstovat řepu cukrovku a samozřejmý je chov drůbeže, tedy alespoň slepic a alespoň jedné krávy. Tak získáme další potřebné suroviny. No, a když je máme pohromadě, postupujeme dle uvedeného receptu. Kapišto???

  Odpovědět

 • MM MM(neregistrovaný)

  Kterej mamlas psal ten recept! To je takový problém se trochu rozepsat a napsat cely postup a ne to zkrátit?

  Odpovědět

 • Oldřiška Kratochvílová Oldřiška Kratochvílová(neregistrovaný)

  Drobenkový koláč už dělám řadu let, je rychlý, jednoduchý a dobrý. Jelikož je sezona rebarbory, peču ho s tvarohem a rebarborou. Zkus te to, je osvěžující:yes:

  Odpovědět

 • Elieen Elieen

  akorát se peče s borůvkami tak jsem zvědavá :-p

  Odpovědět

 • Denisa Z. Denisa Z.(neregistrovaný)

  Dneska se ho chystám upéct..i když mi je jenom 15 LET:-D:-D
  Ale to se zvládne..:-)) A moc se na něj těším vypadá moc dobře a miluju drobenku a třešně takže super..:-D;-)

  Odpovědět

 • petrzelka petrzelka

  Dnes jsem opět dělala náš oblíbený koláč,ale dala jsem červený rybíz:-K

  Odpovědět

 • petrzelka petrzelka

  Už vícekrát jsem dělala tento drobenkový koláč,ale až dnes jsem ho stihla vyfotit.je velmi jednoduchý,rychlý a dobrý.posílám bod a fotečku.Ovoce jsem dala švestky a třešně:-K:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Takže, udělala jsem ho s třešněma, já jsem teda neochutnala, ale vedle z kuchyně se ozývá mlaskání a takové to hmmmm, hmmm, takže, asi dobrý!:-)):-D

  Odpovědět

Tématické fráze: nejlepší drobenkový koláč s jahodami rebarborový koláč z drobenky kolače jednoduché levné levny kolač kynutá buchta s drobenkou levné koláče buchta s drobenkou nejlepší ovocný koláč s drobenkou máslová drobenka rychlý drobenkový koláč jak se dělá drobenka buchta s třešněma rychlý a dobrý rebarborový koláč jahodová buchta s drobenkou drobenka na buchty recept jahodový koláč s pudinkem babiččiny drobenkový koláč s tvarohem a hruškami kynutý jahodový koláč jahodové koláče nekynuté kynutý třešňový koláč s drobenkou