Pomerančovo-citronový džus

Nápoje Doba přípravy: 120 minut +chlazení 21 názorů

Nápoje Doba přípravy: 120 minut +chlazení 21 názorů

Suroviny 8-9 litrů

4 velké pomeranče i s kůrou
2 citrony i s kůrou
500 g mrkve, 75 g cukru
50 g kyseliny citronové
voda

Postup přípravy receptu

 1. Pomeranče a citrony si vydrbeme kartáčkem do čista, vyndáme jadýrka a nařežeme na hrubé kusy do většího hrnce, mrkev očistíme, nakrájíme a přidáme do hrnce.

 2. Zalijeme vodou, aby byly suroviny potopené a vaříme v hrnci tak 2 hodiny, až se vše rozpadá, nebo v tlakovém hrnci 1 hodinu.

 3. Dáme zchladnout a zatím si svaříme 8 litrů vody, cukr a kyselinu citronovou, pak dáme také chladnout.

 4. Hrnec s ovocem a mrkví přecedíme, zbytek rozmixujeme, nebo vymačkáme přes plátýnko. Necháme úplně vychladnout, smícháme všechno dohromady, zamícháme a stáčíme do čistých lahví a uchováváme v chladnu i v lednici.

Poznámka od kuchařky

Džus dělám každý rok na začátku letní sezony a vydrží nám, ještě si ho někdy ředíme bublinkovou vodou. Kdo nemá rád chuť citronové kůry, může jí vyhodit a nebo citron vymačkat. Od koho mám recept už vůbec nevím, je to plno let.

Komentáře k receptu Pomerančovo-citronový džus

 • cvrnda cvrnda

  Děláme podobné ????;-)

  Odpovědět

 • maja f maja f

  Bibinko děkuji :-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka(autorka receptu)

  maja f: Majo, když ten džus máš v lednici vydrží ti v pohodě skoro celou jednu sezonu-tak asi 3 měsíce a s tím cukrem, my nemáme rádi až tak sladké pití, to se nezažene žízeň a i tak to stačí že i ředíme, ale ten džus je k přímému pití, nic se ředit nemusí a koncentrát to není;-) Když dáš ovoce bez kůry, tak vodu uber tak na 6 litrů.

  Odpovědět

 • maja f maja f

  Jakou to má prosím trvanlivost? Vydrží to minimálně týden v ledničce? Moc bych si to přála vyzkoušet :-) Překvapilo mě to množství cukru, jinde se dává 10x tolik, ale to je pak koncentrát na ředění a to já nechci. A těch 8l vody bude stačit? Kolik l mám dát, když tam tu kůru nedám? Díky :-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka(autorka receptu)

  Zdeni, děláš mi radost;-) a víš, že já to příště udělám taky bez těch kůr, ono je to přeci jenom takové nahořklé, tak dobrý typ:yes:

  Odpovědět

 • Zdenka1 Zdenka1

  Tak jsem dělala podruhé. Tentokrát jsem kůru z citrusů předem odstranila. Chutnalo nám to tak víc. Výborné a zdravé osvěžení pro horké dny.:-):yes:

  Odpovědět

 • Zdenka1 Zdenka1

  Chtěla jsem udělat tento pomerančový džus, ale omylem jsem si přinesla z obchodu červené grepy. Tak jsem udělala grepový džus.Cukru jsem dala 100g, vody jen 6 litrů, aby mi to nezabíralo moc místa v lednici a pak jsme dořeďovali. Příště to zkusím bez té rozmixované kůry. Skvělý recept a bod č. 12:-p

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka(autorka receptu)

  Mikklíku, neboj, ještě bych řekla, že je to sladší, my si to ředíme vodou;-) Ty litry asi přepíšu, protože ve výsledku je toho džusu 5-7 litrů, podle toho, jak dlouho se vaří, dobrý je to vařit v papiňáku v menším množství a pak ostatní vodu převařit a přidat na to množství. Tak ať chutná:yes:

  Odpovědět

 • mikklik mikklik

  Ráda bych tento džusík zkusila udělat, ale mám pocit, jestli tam není chybička v množství cukru:-? Ne, že by byl cukr tak zdravý, ale není to na cca 9 litrů trochu málo?:-)
  Za odpověď předem děkuji.

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka(autorka receptu)

  Miszo, máš ho bezvadnej a já jsem moc ráda, že holčičkám chutnal-na to sem byla dost zvědavá. Ty slupky ho zhustí, ochutí a někdy může mít i mírně nahořklou chuť(podle slupek), tudíš jestli je to džusík pro holky, tak jim to dělej bez nich a nebo půl tak a půl onak:-D

  Odpovědět

 • misza misza

  Bibinko, včera už jsem si to přečetla pozdě.:-) Přecedila jsem to, obrala od slupek a rozmixovala. Měla jsem strach, že mi to zhořkne. Dnes jsem to dávala holkám na snídani a malá to pila, což z obchodu mi džusy nechce a starší prohlásila, že je výborný a lepší než z obchodu. Namíchala jsem to jen na 5 litrů, protože jsem ty slupky odstranila a nechtěla jsem ať je to jen obarvená voda. Ty slupky přece dochutí mnohem více. Příště to vyzkouším rozmixovat vše. Přidávám fotečku:-K

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka(autorka receptu)

  Miszo, promiň, ale dostala jsem se sem až teď, tak nevím, jestli už není pozdě;-) Ano všechno rozmixuješ a potom přecedíš, nebo vymačkáš přes plátýnko a on je ten džus krásně čistej;-) My už jsme vypili 1 lahev, tak ať vám všem, hlavně holčičkám chutná:yes:

  Odpovědět

 • misza misza

  Bibi prosím tě můžeš mi poradit? Mám nějaké nejasnosti ohledně toho uvařeného ovoce. Rozmixuji všechno uvařené ovoce? I s těma šlupkama? A pak to propasíruju? A co s tou vodou ve které se vaří to ovoce?

  Odpovědět

 • misza misza

  Bibinko, díky za tento recept. Zítra v obchodě mrknu po ingrediencích a jdu kuchtit.;-) Holky budou mít vitamínovou bombu.:-)) Velký boďan pro tebe:-!:yes::yes:

  Odpovědět

 • Vaclav Fronek Vaclav Fronek

  Janinko-Bábinko. Ani to nebolrlo. Já mám sice "Sodastream" a sirupi, ale džusík taky moc rád. Trochu to obměnít. /// Neměním akorát své přátele za jiné, nebo jako politici manželku :!!///. Ale u stravování se nechám zviklat. Tvůj DŽUSÍK udělám ješě dnes a zatím pozdravuju a dávám +bodík 9. Václav.:-p;-):-K

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: pomerančovo mrkvový džus grepový džus grepový džus recept pomerančovomrkvový džus domácí juice domácí grepový džus domácí džus pomeranč pomerančový džus ze slupek domácí mrkvový džus domácí pomerančový džus recept pomerančový džus s mrkví pomerančovo mrkvový džus recept jak udelat džus dzus ze slupek dzus bez cukru domácí pomerančovo mrkvový džus domácí grepový džus recept džus z pomerančovích slupek jak vyrobit dzus pomerancovy dzus bez cukru