Tvarohový koláč Edita

Suroviny

1/2 kg měkkého tvarohu
6 dkg másla
3 vejce
10 dkg cukru
1 vanilkový cukr
citronová kůra
3 lžíce krupice
1/2 prášku do pečiva
rozinky
tuk na vymazání plechu
hrubou mouku na vysypání plechu

Postup přípravy receptu

 1. Tvaroh utřít s cukry, žloutky a máslem, přidat citronovou kůru a rozinky. Z bílků ušlehat sníh. Krupici smísit s práškem do pečiva.

 2. Sníh a krupici lehce vtáhnout do tvarohové hmoty a rozetřít na tukem vymazaný a moukou vysypaný velký pekáč. V troubě upéci. Upečené a vychladlé rozkrájet na čtverce.

Komentáře k receptu Tvarohový koláč Edita

 • Petra Petra(neregistrovaná)

  Moc dobrý a rychlý koláč, navíc jsem dělala z nízkotučného tvaruhu takže si myslím že je to i ( zdravé mlsání) ;-)

  Odpovědět

 • misza misza

  Jani taková dobrota:-p S tvou fotkou to vypadá skvěle :yes: Ukládám:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Holky jasáán, už není!!:-D

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  :-pPodle krásných fotek:-Kurčitě dobrota+3:yes:

  Odpovědět

 • Pajaska Pajaska

  Jani:-D:-D:-D:-D jo se někdy stane,kdo to nezná, viď?Vidím to v barvách ,a že jsi špačkovala,že jo?:-D:-DKdyž se daří,tak se daří.:-D Ale dopadlo to výborně...:yes::-))

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Takže, měla jsem trochu pech, jdu dělat koláč a mám polovinu věcí!:-D Měla jsem jeden tvaroh, tak místo druhého jsem dala pomazánkové máslo. Měla jsem 2 vajíčka, tak jedno jsem vyžebrala od sousedky!:-D Měl být shíh ze tří bílků, samozřejmě hned do prvního se mi dostal žloutek,:-D, takže sníh byl jen ze dvou bílků.. Rozinky jsem neměla, dala jsem zbytek brusinek.:-D Každopádně si myslím, že přes veškeré trampoty je ten koláč skvělý.:-p Magdi, můžu ti odpovědět, opravdu jen 3 lžíce krupice.;-) No a výsledek je zde na fotce. Moc dobrý moučníček:-p

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  Žiadna múka, iba 3 lyžice krupice? Ď.

  Odpovědět

Tématické fráze: tvarohový koláč tvarohový koláč recept koláč tvarohový tvarohovy kolac s krupici koláče tvarohové co upéci z tvarohu recept na tvarohový koláč rychlý tvarohový koláč tvarohoví koláč tvarohové koláče koláč z tvarohu a krupice moučník edita tvarohový koláč z krupice moučníky z tvarohu upeci z krupice tvarohovy kolac z krupicky jak utrit tvaroh koláč tvaroh krupice kolac z krupice edita