Špenátový koláč

Suroviny

4 porce:
1 svazek rukola
500 g Špenátu
3 lžíce parmezánu (Gran Moravia)
300 g ricotta
2 lžíce strouhanky
275 g listového těsta
4 vejce
muškátový oříšek
pepř
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Špenát spaříme nebo rozmrazíme dle toho, v jakém stavu ho máme. Přidáme ricottu, rukolu, 2 vejce, strouhanku a promícháme. Ochutíme parmazánem, solí, pepřem a popřípadě i muškátovým oříškem.

  2. Polovinu těsta rozválíme a vyložíme jím dno formy (ideálně kulatá koláčová forma o průměru 20 cm). Na těsto napatláme špenátovou směs a vyklepneme 2 vejce. Celé zakryjeme vyválenou druhou polovinou těsta.

  3. Víko na několika místech propíchneme a celé vložíme do trouby a pečeme 45 min při 180°C v klasické troubě nebo při 160°C v horkovzdušné troubě.

Komentáře k receptu Špenátový koláč

Tématické fráze: rukola recepty francouzský koláč se špenátem sýrový koláč se špenátem kolac se spenatem a ricottou špenátová tortila koláč se špenátem ricotta recepty ricotta recept koláč s ricottou a špenátem kulatá horkovzdušná trouba rukola recept spenatove recepty horkovzdušná trouba kulatá recept tortila se špenátem koláč s ricotou a špenátem horkovzdušná trouba kulatá recepty tortila recept na těsto tortila se špenátem recept francouzký koláč se špenátem recepty do horkovzdušné trouby